main-bg.jpg

Stromy padaly na silnice, el. vedení i ploty

Bouřky s poryvy větru dnes odpoledne vyvracely stromy na Brněnsku, Břeclavsku, Hodonínsku a Znojemsku.

Od 12.30 hodin, kdy hasiči poprvé vyjížděli do okolí Ivančic, zasahovali na 10 místech kraje, z toho nejvíc na Brněnsku a Břeclavsku. Na Brněnsku hasiči ze stanice v Ivančicích pomocí motorové pily rozřezávali a odklízeli stromy ze silnic u Hrubšic a Neslovic. V Židlochovicích zdejší jednotka profesionálních hasičů odklízela ulomené větve, které spadly na dvě zaparkovaná auta a vozidla poškodily. Vyvrácený strom hasiči odstranili ze silnice z Židlochovic do Žabčic. Jednotka ze stanice v Brně-Starém Lískovci zasahovala na silnici u Troubska, kde vzrostlý strom spadl na dráty telefonního vedení. Hasiči kmen pořezali motorovou pilou a odklidili z vedení.

Na Břeclavsku hasiči ze stanice v Hustopečích odklízeli velkou větev spadlou na silnici mezi Vranovicemi a Pouzdřany. Dobrovolní hasiči z Velkých Pavlovic vyjížděli na silnici u obce Starovičky, kterou zatarasil vyvrácený strom. Ten pomocí motorové pily pořezali a vozovku uvolnili. Na zpáteční cestě ve Velkých Pavlovicích na jednom z domů objevili uvolněné plechy, ohrožující zaparkované auto. Nebezpečně visící plechy pomocí žebříku a lana odstranili. K odstranění vyvráceného stromu ze silnice u obce vyjížděli dobrovolní hasiči z Moravského Žižkova. Protože strom spadl na dráty el. vedení, spolu s hasiči na místě zasahovali také montéři rozvodných závodů.

Dvě jednotky hasičů - profesionální ze stanice v Břeclavi a dobrovolná jednotka ze Staré Břeclavi - zaměstnaly stromy vyvrácené na cestu v zahrádkářské kolonii u břeclavského letiště. Komunikaci zcela zatarasily dva zřícené mohutné stromy a velké větve. Stromy a větve, které při pádu poškodily i ploty zahrádek, hasiči přes 1,5 hodiny postupně rozřezávali a uklízeli.

Na Hodonínsku hasiči ze stanice v okresním městě vyjížděli na silnici mezi obcemi Lužice a Dolní Bojanovic, na kterou spadla velká zlomená větev. Na místě použili motorovou pilu a komunikaci uvolnili.

Na Znojemsku hasiči ze stanice v Moravském Krumlově zasahovali na silnici mezi Hostěradicemi a Dobelicemi, na kterou na několika místech spadly zlomené větve.    por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30