main-bg.jpg

Srážku dvou aut nepřežil spolujezdec

Dvaasedmdesátiletý muž dnes nepřežil nehodu na křižovatce Jihlavské ulice a Palachova náměstí v Brně-Bohunicích. 

Na křižovatce se srazila vozidla Škoda Superb a Opel Astra. Ve vozidle Opel Astra byl těžce zraněn spolujezdec na předním sedadle, ostatní účastníci nehody utrpěli šok. Hasiči hlášení o nehodě přijali v 9.26 hodin, na místě zasahovaly jednotky ze stanic v Točné, Bauerově a Lidické ulici.

Protože zraněný spolujezdec z opelu nejevil známky života, hasiči okamžitě zahájili pokusy o jeho oživování. V resuscitaci 72letého muže pokračovali i se zdravotníky, kteří na místo přijeli vzápětí po první jednotce HZS JmK. Přes snahu záchranářů ale lékař konstatoval, že muž zemřel. Manželce a synovi spolujezdce hasiči poskytli posttraumatickou péči a osádku vozidla později předali do péče psycholožky Centra dopravního výzkumu.

Protože se nehoda stala na frekventované křižovatce a Jihlavská ulice byla průjezdná jenom jedním pruhem, hasiči do příjezdu policistů kyvadlově řídili dopravu. Havarovaná vozidla zabezpečili proti případnému požáru a odpojili baterie. Zamezili také úniku provozních kapalin, vytékající palivo na vozovce zasypali sorbentem. O úklid vozovky se pak postarali pracovníci Brněnských komunikací.

 

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje 

Nainstalujte si aktuální verzi přehrávače Flash prosím.
Get Adobe Flash player

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31