main-bg.jpg

Sobota plná práce

B1 (3) Jihomoravští hasiči dnes do 20. hodiny vyjížděli již k 26 událostem. Zaměstnávaly je záchranné práce různého typu.

Pár minut po půl čtvrté ráno vyjížděli brněnští hasiči k záchraně muže, který se zřítil ze svahu u Hradu Veveří. Po pádu zůstal zraněný jen několik metrů nad hladinou přehrady. Hasiči se pomocí lezecké techniky dostali k zraněnému a příslušník se zdravotnickým vzděláním mu poskytl první pomoc. Jednotka ze stanice Přehrada přijela na místo nehody se člunem, na který hasiči v nosítkách zraněného přenesli a transportovali jej k vozidlu záchranné služby.

Sedm minut před devátou hodinou ráno přijalo operační středisko HZS informaci o požáru zemědělského objektu v obci Kaly na Tišnovsku. Na místo se postupně sjelo deset hasičských jednotek, které likvidovaly požár v přízemní části kravína. Ten už nebyl využíván a zůstalo vněm staré seno. Plameny zasáhly plochu asi 10 na 30 metrů. Na likvidaci požáru nasadil velitel zásahu čtyři vodní proudy. Zásah byl fyzicky náročný. Hasiči v dýchacích přístrojích vyhazovali a vynášeli seno z objektu ven, kde jej pak důkladně prolévali vodou. Požár zcela uhasili ve 13,02 hodin. Škoda podle vyšetřovatele nepřesáhla 100 000 korun a příčinu požáru vyšetřuje.

Hodně práce měli hasiči také při likvidaci požáru chaty v Bílovicích nad Svitavou. Zásah jim značně  komplikoval terén. K požáru se totiž nedalo s cisternami vůbec dostat. Některé jednotky cestou k zásahu zapadly. Požár dvoupodlažní chaty o půdorysu asi 6 na 5 metrů nakonec hasiči likvidovali nasazením čtyř vodních proudů. Plameny uhasili v 15,56 hodin. Vyšetřovatel HZS vyčíslil škodu na 400 000 korun. Příčinu požáru vyšetřuje.

Příjemnější práci měli dnes jihomoravští hasiči na mnoha místech po celém kraji, když se účastnili různých akcí pořádaných k Mezinárodnímu dni dětí. Hasiči prezentovali svoji techniku a předváděli nejmenším návštěvníkům např. slaňování či likvidaci hořícího oleje.

por. Mgr. Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JMK

FOTOGALERIE 

Nainstalujte si aktuální verzi přehrávače Flash prosím.
Get Adobe Flash player

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30