main-bg.jpg

Slavkov v noci znovu ohrozila voda

Na několika místech Slavkova dnes v noci hasiči čerpali vodu a chránili domy před přívaly vody z večerních přeháněk.

Už před 21. hodinou hasiči vyjížděli do Slovanské ulice k odčerpání dvora domu, do kterého zatékala voda z okolních zahrad. Ve stejné ulici pak hasiči nasazovali čerpadla i v dalších domech k likvidaci vody, která tekla z okolních pozemků a kanalizace ji nestačila pojmout. Zatopený sklep hasiči odčerpávali také v Jiráskově ulici.

Pět hodin hasiči zasahovali v Tyršově ulici při čerpání vody z retenční nádrže, která má zachytit vodu ze sadů a vinohradů nad městem. Vodu z přetékající nádrže, která hrozila zatopením okolních domů, hasiči pomocí čerpadel usměrňovali do městské kanalizace. Lopatami a dalším nářadím z výtoku nádrže neustále uvolňovali velké množství bahna a jiných naplavenin.

Ve Špitálské ulici, kterou večer už po několikáté tento týden zaplavila voda z okolních polí a hladina na vozovce dosahovala až 30 centimetrů, hasiči stavěli zábrany z pytlů s pískem a na dvou místech nasazovali i čerpadla. Protože voda se Špitálskou ulicí valila i k domům v sousední Zámecké ulici, hasiči vozovku přehradili zhruba sedm metrů dlouhou a tři čtvrtě metru vysokou hrází z pytlů. Bariérou přívaly vody usměrňovali do kanalizace. Protože voda z vozovky neustále přetékala na chodníky, hasiči stavěli hráze z pytlů také u vchodů a vjezdů do garáží sedmi nejvíce ohrožených domů.

Město před záplavami vody v noci chránily čtyři jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů.Na Vyškovsku dnes ráno hasiči zasahovali také ve Hvězdlicích. V Nových Hvězdlicích místní dobrovolná jednotka na žádost starosty obce vyjela k odstranění nánosu bahna ze silnice.por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30