main-bg.jpg

Školáci byli s Hasíkem na požární stanici

Hasik1a_1.jpg Požární stanici v Bauerově ulici v areálu BVV si dnes prohlédli žáci druhé třídy ZŠ Křídlovická v Brně.

Druháci byli na exkurzi u hasičů v rámci třetí hodiny preventivně výchovného programu HZS JmK Výchova dětí v oblasti požární ochrany a ochrany obyvatelstva, podle svého maskota plyšového dráčka přezdívaného jako Hasík. Školáci si na stanici prohlédli garáže, spojové pracoviště a zázemí hasičů. Děti si mohly zblízka prohlédnout a vyzkoušet vzduchový dýchací přístroj, zásahový kabát, přilbu a další součásti výstroje a výzbroje hasičů. Instruktoři programu Hasík spolu s příslušníky stanice jim také ukázali kabinu a vybavení cisternové automobilové stříkačky Man. Na maketě hořícího domečku si druháci vyzkoušeli šikovnost při hašení požáru.

Image


Program Výchova dětí v oblasti požární ochrany a ochrany obyvatelstva  vznikl v roce 1996 v Bruntále a jeho autoři se inspirovali i zkušenostmi z Kanady. HZS Jihomoravského kraje se k programu připojil v roce 2007 v rámci nové koncepce preventivně výchovné činnosti. Do konce roku 2009 bylo v kraji vyškoleno již 71 instruktorů, kteří zahájili výuku programu s emblémem Hasíka na 72 základních školách kraje. S životně důležitými informacemi instruktoři Hasíka jen do konce roku 2009 seznámili téměř 4250 dětí. Další stovky školáků hasiči proškolovali v tomto školním roce. Na základních školách je program určen dvěma věkovým skupinám - žákům druhých a šestých tříd. Vždy po dvou výukových blocích ve školní třídě následuje závěrečná exkurze na hasičské stanici.

Kromě výuky na základních školách kraje instruktoři Hasíka s programem a zásadami požární ochrany a ochrany obyvatelstva seznamují také studenty vybraných středních škol a navštěvují i mateřské školy. Atraktivní program hasiči - odborní instruktoři v kraji každoročně prezentují také na desítkách akcí pro širokou veřejnost.por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30