main-bg.jpg

Škoda po dvou nočních požárech je vyčíslena na 1,3 miliónu a uchráněné hodnoty za víc jak 10miliónů korun

Na ulici Nad Sklepy v Bzenci zasahovalo pět jednotek hasičů u požáru v kuchyni. Škoda je odhadnuta na 1,2 miliónu a uchráněné hodnoty na víc jak 10 miliónů korun. Požár v bytě, na ulici Tábor v Brně-Králově poli, likvidovaly tři jednotky hasičů. Škoda je vyčíslena na 100 tisíc Kč. Včasným zásahem se podařilo uchránit majetek v hodnotě miliónu korun.

Deset minut po jedné hodině vyhlásilo operační středisko poplach pro profesionální jednotky ze stanic Kyjov, Hodonín, Veselí nad Moravou a pro dobrovolné hasiče obcí Bzenec a Vracov. První jednotka byla na místě za deset minut. Proti plamenům v kuchyni nasadili jeden vodní proud. Před příjezdem hasičů požár hasil majitel pomocí dvou přenosných hasicích přístrojů.  

V kuchyni hořel barový pult a chladnička na víno. Plameny a velké množství zplodin hoření poškodily značnou část výbavy domu. Hasiči zlikvidovali plameny za pět minut. Poté odvětrávali celý rodinný dům. Zásah ukončili před půl třetí ráno. Vyšetřovatelé po celý den pokračují ve zjišťování příčiny vzniku požáru.

U požáru se nikdo nezranil. Předběžně se výše škody odhaduje vyšetřovateli společně s  majitelem na 1,2 miliónu korun a uchráněné hodnoty rychlým zásahem na víc jak 10 miliónů korun. Zplodiny požáru poškodily značnou část výbavy domu.

Čtvrt hodiny po jedné v noci vyjeli profesionální hasiči ze stanic Lidická a Líšeň s dobrovolnými hasiči z Králova Pole k požáru bytu na ulici Tábor. Před příjezdem hasičů lidé hasili požár z nástěnného hydrantu. Hasiči byli na místě za pět minut a proti plamenům nasadili jeden vodní proud. Po pěti minutách se požár dál již nešířil a za dalších dvacet minut byl zcela zlikvidován. Hasiči odvětrali zakouřené prostory. Zkontrolovali byt nad požárem, zda se oheň nerozšířil i tam. Po druhé hodině se vrátili zpět na své základny.

Škoda je předběžně odhadnuta na sto tisíc a uchráněné hodnoty rychlým zásahem na milión korun. Nejpravděpodobněji vznikl požár od stromku. U požáru se nikdo nezranil.

Jan Dvořák, HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2020 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30