main-bg.jpg

Sesuv skály na dům nikoho nezranil

K sesuvu skály, která zavalila část rodinného domu, dnes v podvečer hasiči vyjížděli do ulice Podhoří v Kuřimi na Brněnsku.

Hlášení o události hasiči na tísňové lince převzali v 17.33 hodin, krajské operační a informační středisko HZS na místo postupně vyslalo čtyři jednotky - profesionální jednotky ze stanic v Tišnově a v Hrázní a Lidické ulici v Brně, a místní jednotku dobrovolných hasičů z Kuřimi. Do ulice Podhoří vyjeli také policisté.

Při průzkumu po příjezdu hasiči zjistili, že sesuv části skalního masivu nikoho nezranil. Dva obyvatelé domu, kteří uvnitř byli krátce přes sesuvem, slyšeli hluk a před padajícím kamením stihli uniknout na ulici.

Ze skály nad domem o rozměrech zhruba 10 krát 10 metrů se uvolnila část kamenů z plochy přibližně osm krát čtyři metry. Kameny zavalily dvůr domu a zničili zdi dvou místností.

Hasiči o události uvědomili starostu města a k posouzení stavu domu na místo přivezli statika. Ten po průzkumu objektu konstatoval, že polovina staršího dvoupodlažního domu je po zásahu skalního masivu neobyvatelná, druhou polovinu mohou majitelé při zachování opatrnosti používat. Protože skála nad domem je narušená a statik nevyloučil další sesuv kamenů i do okolí, hasiči upozornili obyvatele sousedního domu, aby nevycházeli na dvůr. Hasiči také uzavřeli narušenou vyhlídkovou terasu na vrcholu skály. Prostor ohraničili vymezovací páskou se zákazem vstupu. Protože další opatření spojené se stavem a zabezpečením skály zajistí vedení města, hasiči v 19.15 ukončili zásah.

Imagepor. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31