main-bg.jpg

Série dopravních nehod

gina (1) Hasiči dnes od sedmi do devatenácti hodin zasahovali převážně u dopravních nehod.  U devíti událostí se zranilo celkem 14 lidí a jedna osoba podlehla zraněním. Hasiči vyjeli i k jednomu požáru osobního auta. Nejvíce dopravních nehod řešili hasiči na Hodonínsku.

K první nehodě byli hasiči voláni v 7.45 hod. do Rohatce (okr. HO). U nehody jednoho osobního vozu Škoda zabezpečili auto proti případnému vzniku požáru. K úniku provozních kapalin nedošlo.

Album: www.firebrno.cz/album/2017-01-17-dn-rohatec

Krátce před osmou hodinou zasahovali hasiči v Kyjově-Bohuslavicích (okr. HO), kde podle hlášení hořel podvozek vozu Suzuki. Při příjezdu hasičů vozidlo již nehořelo. Škoda byla vyčíslena vyšetřovatelem na 5tisíc korun.

Po desáté hodině vyjeli hasiči k dopravní nehodě vozidel Škoda Fabia a Fiat 500 do Mutěnic (okr. HO). U nehody byli celkem tři zranění lidé. Řidiče Fabie vyprostili hasiči pomocí hydraulického nářadí. Ten na následky poranění zemřel. Spolujezdkyně byla převezena sanitním vozem do nemocnice. Řidiče Fiatu transportoval vrtulník do nemocnice. Všichni zranění byli v péči záchranné služby.  Silnice byla po dobu zásahu zcela uzavřená. Hasiči zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem a komunikaci uklidili. Zásah ukončili po půl třetí odpoledne.

Albumwww.firebrno.cz/album/2017-01-17-dn-mutenice

Deset minut před třináctou hodinou vyjížděli hasiči k další nehodě na Heršpickou ulici v Brně. Osobní vozidlo skončilo na střeše. Při nehodě se zranil jeden muž. Hasiči otočili vozidlo zpět na kola a ve 13.45 zásah ukončili.

Album: www.firebrno.cz/album/2017-01-17-dn-brno-herspicka

Od třinácti hodin zasahovali hasiči u dopravní nehody dvou osobních aut v části Silničná u Žarošic (okr. HO). Zajistili místo nehody a zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem. Dítěti, které bylo účastníkem nehody, předali dráčka Hasíka, aby zmírnili psychické následky z nehody.

Album: www.firebrno.cz/album/2017-01-17-dn-zarosice

Ve 14.20 hod. vyjeli hasičské jednotky k dopravní nehodě tří osobních aut a dodávkového vozu do katastru obce Dražůvky  (okr. HO). U nehody se zranili celkem tři lidé. Hasiči zabezpečili místo nehody a asistují policii i po devatenácté hodině.

Album: www.firebrno.cz/album/2017-01-17-dn-drazuvky

Od půl páté zasahují hasiči na silnici mezi Rosicemi a Říčany (okres Brno-venkov) u nehody dvou osobních aut. Při nehodě se zranili dva dospělí a dvě děti. Záchranná služba, po ošetření, všechny transportovala do nemocnice. Komunikace po dobu zásahu hasičů je uzavřená a policisté odklánějí opravu na objízdné trasy. Po sedmnácté hodině hasiči pomáhali také blíže k Rosicím. Museli vytáhnout osobní auto, které při otáčení na silnici zapadlo do příkopu.

Album: www.firebrno.cz/album/2017-01-17-dn-ricany

Po sedmnácté hodině vyjížděli hasiči k požáru vozu do Šardic, který vznikl po dopravní nehodě. Plameny uhasili jedním vodním proudem. Jednalo se o dopravní nehodu dvou osobních vozidel, při které se zranili celkem tři lidé. Škoda, kterou způsobil požár, není zatím stanovena.

Od půl šesté do šesti hasiči zasahovali u nehody jednoho dodávkového a dvou osobních vozů ve Veselí nad Moravou. Při nehodě se zranil jeden člověk.

Album: www.firebrno.cz/album/2017-01-17-dn-veseli-nad

Přehled dopravních nehod

okresy

počet

Brno-město

1

Brno-venkov

2

Hodonín

6

 Jan Dvořák, HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30