main-bg.jpg

Seniorka na kole nepřežila nehodu s dodávkou

Starší cyklistka dnes nepřežila nehodu s dodávkou na silnici z Žabčic do Pohořelic v okrese Brno-venkov. 

Žena s kolem skončila pod dodávkou Ford Tranzit převrácenou na levý bok. Řidič dodávky zraněn nebyl. Hasiči hlášení o nehodě přijali v 10.19 hodin, na místo vyjely jednotky ze stanic v Židlochovicích a Pohořelicích, k přetočení dodávky zpět na kola byla povolána osádka automobilového jeřábu ze stanice v Lidické ulici v Brně.

Hasiči po příjezdu pomocí hydraulického rozpínáku nadzvedli dodávku, seniorku vyprostili a zahájili pokusy o její resuscitaci. V oživování ženy pokračovali i zdravotníci, žena ale zraněním podlehla.

Havarovanou dodávku hasiči zabezpečili proti případnému požáru a odpojili baterii. Na frekventované silnici také usměrňovali dopravu. Po dobu šetření nehody policisté silnici uzavřeli a dopravu odkláněli.

Po zadokumentování události pak hasiči převrácenou dodávku pomocí jeřábu postavili zpět na kola a vozovku uklidili od střepů a úlomků.  

 

K nehodě dodávky hasiči dnes vyjížděli také na silnici u Tetčic na Brněnsku. Na rovném úseku silnice ráno vozidlo Volkswagen Transporter vyjelo z jízdní dráhy a čelně narazilo do stromu u silnice. Ve zdemolované kabině dodávky zůstal za nohy zaklíněn zraněný řidič.

Hasičům byla nehoda ohlášena v 7.10 hodin, na místě zasahovala jednotka ze stanice v Rosicích. Hasiči muži poskytli předlékařskou pomoc a pomocí hydraulického nářadí ho z kabiny vyprostili. Po příjezdu zdravotníků pomáhali při jeho ošetřování a naložení do sanitky k odvozu do nemocnice.

Hasiči také zajistili místo nehody a kyvadlově řídili dopravu. Vozidlo zabezpečili proti případnému požáru, odpojili baterii a sorbentem zlikvidovali únik provozních kapalin. Po vyšetření nehody uklidili vozovku.

 

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského krajeKalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30