main-bg.jpg

Sedm zraněných zůstalo po nehodě autobusu a kamionu

K nehodě kamionu a autobusu u Křižanovic na Vyškovsku vyslalo krajské operační středisko HZS JMK čtyři jednotky. 

Informace o události byla na tísňové lince přijata ve 12.47 hodin. K nehodě vyjela brněnská jednotka ze stanice Lidická se speciální technikou a dále jednotky HZS ze stanic Vyškov, Bučovice a Slavkov. Za sedm minut od ohlášení nehody na tísňovou linku přijela na místo první jednotka z Bučovic následovaná hasiči ze Slavkova.

Velitel zásahu zjistil, že na frekventované silnici I/50 čelně havaroval zájezdní autobus do zadní části návěsu kamionu, který jel před ním. V autobuse cestovalo 37 lidí. Hasiči nemuseli nikoho z nich vyprošťovat a velitel zásahu odvolal další přijíždějící jednotky. Měl na místě dostatek techniky i hasičů.

Záchranná služba ošetřila jednoho zraněného na místě a šest dalších převezla do zdravotnických zařízení. Zbylí cestující čekali v nedalekém motorestu na příjezd náhradního autobusu.

Hasiči usměrňovali v místě zásahu dopravu do příjezdu Policie ČR. Následně v jejich spolupráci frekventovaný tah na Uherské Hradiště uzavřeli a Policie dopravu odkláněla na vedlejší silnice.

K odtažení poškozeného autobusu přijela specializovaná firma. Hasiči pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení připravili rozbitou přední část autobusu na odtah. Po odstavení vraku mimo silnici jednotka z Bučovic očistila vozovku a krátce před čtvrtou hodinou Policie silnici opět zprovoznila.

 

por.  Mgr. Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JMK

FOTOALBUM

FOTOALBUM na profilu Google plus

 

Nainstalujte si aktuální verzi přehrávače Flash prosím.
Get Adobe Flash player

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31