main-bg.jpg

U vážné nehody zasahovali hasiči a záchranáři společně s rakouskými kolegy

DSC_0017 3. června 2015 - Krátce před půl jedenáctou vyjely hasičské jednotky k vážné dopravní nehodě dvou dodávek a větší skupiny cyklistů. U Vratěnína bylo okolo tří desítek zraněných a jeden z účastníků nehodu nepřežil. Silnice byla zcela uzavřená několik hodin.

Při prvním mezinárodním taktickém cvičení složek integrovaného záchranného systému krajů a dobrovolnických týmů „Save regions“ procvičily jednotky hasičů záchranné práce. Konkrétně se jednalo o stabilizace vozidel a jejich zabezpečení proti případnému vzniku požáru. Zamezily úniku provozních kapalin a zajistily místo nehody. Hasiči spolupracovali při ošetření zraněných se ZZS a pomáhali s jejich transportem. Jednotky zabezpečily týlový prostor pro zasahující složky. Procvičily rovněž spolupráci s dalšími zasahujícími složkami IZS a zúčastněnými subjekty. Jedním z úkolů bylo i aktivování Panelu nestátních neziskových organizací Jihomoravského kraje.

Hlavním cílem cvičení bylo vyzkoušet koordinaci záchranných a likvidačních prací při zásahu složek IZS u mimořádných událostí. Cvičící se museli vypořádat u dopravní nehody s velkým počtem zraněných a pak také s poskytnutím psychosociální péče.

Cvičení se účastnily jednotky Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje (stanice Znojmo), Jihočeského kraje (stanice Dačice) a kraje Vysočina (stanice Jemnice), společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů obcí Uherčice a Vratěnín.

Organizátorem a garantem cvičení SANITKA 2015 byl Jihomoravský kraj v úzké součinnosti se Zdravotnickou záchrannou službu Jihomoravského kraje.

Jan Dvořák, HZS Jihomoravského kraje.

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30