main-bg.jpg

Řidička škodovky nepřežila nehodu

Třicetiletá řidička vozidla Škoda Octavia dnes ráno zemřela při dopravní nehodě na dálnici D1. Další tři lidé byli zraněni.

K nehodě krátce po 6. hodině vyjížděly dvě jednotky profesionálních hasičů ze stanic v Rosicích a v Bauerově ulici v Brně. Na 187. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu havarovala dvě vozidla Škoda Octavia Combi. Auto řízené 30letou ženou se zřejmě po nárazu do svodidel převrátilo na střechu a při pádu poškodilo další škodovku, v níž cestovali tři lidé. Třicetiletá řidička prvního auta nehodu nepřežila, ze druhé škodovky hasiči po odstřižení bočních dveří a středového sloupku vyprostili 41letého zaklíněného řidiče a další dva zraněné spolujezdce – 34letou ženu a 29letého muže. Všechny tři zdravotníci převezli do nemocnice.

Hasiči udělali na vozidlech protipožární opatření a po vyproštění zraněných pomáhali zdravotníkům při jejich ošetřování. Sorbentem zasypali skvrnu vyteklého oleje na ploše cca padesáti čtverečních metrů. Po vyšetření a zadokumentování nehody policisty z vraku převrácené škodovky vyprostili tělo řidičky. Před 9. hodinou hasiči pracovníkům specializované firmy pomohli při převracení jedné škodovky zpět na kola, odstranění havarovaných vozidel z dálnice a naložení k odtahu. Povrch dálnice také uklidili od úlomků a střepů, rozházených v délce 50 metrů.

Odstraňování následků nehody si vyžádalo uzavření dálnice ve směru na Prahu, policisté dopravu odkláněli na objízdné trasy. V 7.25 hodin se podařilo obnovit provoz v rychlém jízdním pruhu.

 

Image

 

 

Na Brněnsku dnes ráno hasiči vyjížděli také k dalším čtyřem nehodám. V 7.02 hodin byla ohlášena nehoda dvou osobních vozidel u Jinačovic. Nehoda skončila bez zranění, hasiči udělali na autech protipožární opatření a uklidili vozovku.

V 7.40 hodin byli hasiči zavoláni k nehodě jednoho vozidla, které v obci Česká narazilo do domu a z auta unikal benzín. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Hasiči udělali na vozidle protipožární opatření a sorbentem zasypali unikající ropné látky.

V 8.36 hodin byla ohlášena nehoda jednoho vozidla na silnici z Tetčic do Ivančic, havárie se obešla bez zranění. Hasiči po protipožárním opatření sorbentem zlikvidovali skvrnu uniklého oleje a uklidili silnici.

V 9.06 hodin byli hasiči voláni k nehodě tří vozidel u Popůvek. Také při této nehodě nebyl nikdo zraněn. Hasiči zajistili místo nehody a pomocí tažného zařízení a lan od sebe odtrhli dvě zaklíněná auta. Po vyšetření události policisty vozovku uklidili.

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31