main-bg.jpg

Řidička s autem po srázu sjela do řeky

Řidička vozidla Škoda Favorit dnes ráno z kluzké silnice Adamov - Bílovice nad Svitavou sjela do řeky.

Vozidlo u léčebny dlouhodobě nemocných v Babicích na zledovatělé vozovce sjelo z několikametrového srázu a s rizbitým čelním sklem a bočním okénkem skončilo na kolech na kraji koryta Svitavy. Pětačtyřicetiletá řidička auta byla zraněna, z vozu ji před příjezdem záchranářů vytáhli pracovníci babické léčebny..

Nehoda byla hasičům ohlášena v 7.16 hodin. Na místo vyjela jednotka ze stanice v Lidické ulici v Brně, v níž bylo i družstvo hasičů - lezců se specializací k záchraně osob z výšek a hloubek se člunem. Při jejím příjezdu byla řidička již v péči zdravotníků, kteří ženu převezli do nemocnice v Brně.

Hasiči v neoprénových oblecích udělali průzkum vozidla ve vodě. Uvnitř auta nikoho nenašli, průzkum vyloučil únik provozních kapalin do řeky. Silnici z Bílovic do Adamova policisté po dobu šetření a odstraňování následků nehody uzavřeli.

Po zadokumentování nehody hasič v neoprénovém obleku na vozidlo na kraji řeky upevnil textilní vazáky a auto bylo pomocí jeřábu vyprošťovacího automobilu vytaženo zptě na silnici. Hasiči auto pomohli naložit k odtahu. Krátce po 10. hodině policisté silnici Bílovice - Adamov opět otevřeli.por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30