main-bg.jpg

Ptačí chřipka - Den poslední?

AI.jpg V posledních sedmi dnech jsme asistovali veterinářům při nařízené likvidaci drůbeže. Dnes kolem čtvrté hodiny odpoledne jsme tuto činnost ukončili v Ivančicích, kde byl utracen poslední nahlášený drobnochov v ochranném pásmu.                                                                                                             

Týden po zahájení opatření souvisejících s ptačí chřipkou zásah z pohledu hasičů končí. Naše činnost spočívala v asistenci veterinářům při nařízené likvidaci chovů drůbeže. Zejména se jednalo o odchyt drůbeže, její svážení na určená místa, nasvětlování místa zásahu a dekontaminaci zasahujících hasičů a veterinářů.

Zásah začal ve středu 4. ledna v Moravském Krumlově, kde byl utracen první drobnochov drůbeže. Následujíci dny hasiči pomáhali kromě Moravského Krumlova také v obcích Brod nad Dyjí, Ivančice, Nová Ves a Oslavany při likvidacích velko i drobnochovů.

Zásah velmi komplikovaly povětrnostní podmínky. Hasiči museli po většinu dní zasahovat dlouho do noci, kdy venkovní teplota klesala k - 15°C. Další a to velmi vážné komplikace způsobili nezodpovědní občané, kteří se neřídili nařízením Státní veterinární správy a dobrými radami zaměstnanců jednotlivých obcí, neumožnili provedení soupisu chované drůbeže a následné odebrání chovu. Dané oblasti pak musely být opakovaně procházeny a celý zásah se tak protáhl o desítky hodin.

Velmi dobrá práce byla se všemi obcemi, ve kterých hasiči zasahovali. Vždy bylo zajištěno teplé zázemí a občerstvení.

Související rady - Vaše cesty k bezpečí

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30