main-bg.jpg

Psovodi se utkají v záchraně lidí ze sutin i z terénu

Brno a Jedovnice budou o víkendu dějištěm mistrovství ČR psovodů organizací zařazených do integrovaného záchranného systému.

Mistrovství, které z pověření generálního ředitelství HZS ČR a pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje pořádá Kynologická záchranná jednotka ČR, se zúčastní 10 týmů kynologů. Mezi soutěžícími budou týmy psovodů z řad profesionálních i dobrovolných hasičů, Policie ČR, Městských policií, Horské služby, Červeného kříže a organizací sdružených ve Svazu záchranných brigád kynologů ČR. Každý z týmů bude soutěžit se dvěma psy.

Soutěž, která se uskuteční v areálu bývalé Zbrojovky v Lazaretní ulici v Brně a v okolí hotelu Riviéra v Jedovnicích na Blanensku, bude rozdělena na noční a denní část a psovodi budou se svými svěřenci měřit síly a kvality ve dvou činnostech - v  plošném vyhledávání pohřešovaných osob v terénu a ve vyhledávání osob v sutinách budov. Noční část mistrovství se uskuteční v noci na sobotu, denní práci psovodů a psů v obou kategoriích budou rozhodčí hodnotit v sobotu od 9 do 16 hodin.

Pořadatelé mistrovství srdečně zvou zástupce médií. Novináři mohou pořizovat i zvukové a obrazové záznamy, reportáže a rozhovory. Novináře - zájemce o soutěž ve vyhledávání osob ze sutin budov budou pořadatelé očekávat v sobotu v 10 hodin na vrátnici do areálu bývalé Zbrojovky v Lazaretní ulici, v Jedovnicích, kde se psovodi utkají ve vyhledávání osob v terénu, od 11 hodin v hotelu Riviéra nebo v jeho okolí. Bližší informace poskytne hlavní rozhodčí p. Gustav Hotový, tel. 777 612 345.

Výsledky mistrovství republiky budou vyhlášeny v sobotu v 19 hodin v hotelu Riviéra v Jedovnicích. Vítězný tým převezme putovní pohár generálního ředitele HZS ČR.    por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2018 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31