main-bg.jpg

Pro zraněnou řidičku přiletěl vrtulník

Vrtulník letecké záchranné služby transportoval dnes zraněnou řidičku do nemocnice po nehodě u Podivína na Břeclavsku.

Žena řídila vozidlo Nissan Almera, které se na silnici z Podivína do Lednice čelně srazilo s dodávkou České pošty Ford Tranzit. Po střetu zůstala řidička v kabině Nissanu zaklíněna za nohy, řidič dodávky byl zraněn na ruce.

Nehoda byla hasičům ohlášena v 7.19 hodin, na místě zasahovala jednotka ze stanice v Břeclavi. Hasiči zajistili místo nehody a zahájili vyprošťování zraněné řidičky.

Ženu, kterou dostali z auta po odstranění bočních dveří a uvolnění pedálů, předali do péče zdravotníků. Zraněnou pak pomohli naložit do vrtulníku. K vyšetření zdravotníci do nemocnice převezli také řidiče dodávky.

Vozidla hasiči zabezpečili proti případnému vzniku požáru a odpojili baterie. Na vozovce sorbentem zasypali skvrnu unikajících provozních kapalin, které byly spolu se střepy z vozidel na několika desítkách metrů komunikace. Po vyšetření nehody policisty hasiči pomohli vozidla naložit k odtahu. K úklidu komunikace povolali silničáře.

 

K vážné nehodě hasiči ráno vyjížděli také do Brněnské ulice ve Šlapanicích na Brněnsku. Na komunikaci ze Šlapanic do Brna-Slatiny havarovalo vozidlo Fiat Marea Weekend. 26letá řidička, která v dětské sedačce vezla desetitýdenní dceru, se s autem ocitla mimo vozovku a několik metrů od silnice vozidlo skončilo převrácené na střeše. Řidička se zranila na ruce. Ještě před příjezdem záchranářů řidičku i její dítě z auta vytáhli okolo projíždějící motoristé. Dítě zabalili do pokrývek a umístili do kočárku.

Nehoda byla hasičům ohlášena v 6.54 hodin, na místě zasahovala jednotka ze stanice v Brně-Slatině. Dítěti hasiči pro překonání stresu věnovali plyšovou figurku Dráčka Hasíka, maskota preventivního programu HZS JmK. Řidičku i její dítě zdravotníci převezli k vyšetření do nemocnice. Na havarovaném autě hasiči udělali protipožární opatření a odpojili baterii, únik provozních kapalin nebyl zjištěn. Po vyšetření nehody vozidlo přetočili zpět na kola a ukončili zásah.

Image

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2018 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31