main-bg.jpg

Pro zraněného řidiče přiletěl vrtulník

K vážné dopravní nehodě dvou nákladních vozidel dnes dopoledne hasiči vyjížděli na Znojemsku.

Na silnici I/38 ze Znojma do Prahy u obce Olbramkostel havarovala nákladní vozidla MAN a Avia. Nákladní auto MAN po střetu skončilo převrácené na boku v poli, Avia se silně poškozenou kabinou zůstala stát napříč silnice. Oba řidiči byli zraněni a silnice byla neprůjezdná.

Nehoda byla ohlášena v 10.45 hodin, na místě zasahovala jednotka profesionálních hasičů ze stanice ve Znojmě. V době jejího příjezdu byl vážně zraněný 58letý řidič Avie již v péči zdravotníků, kteří k jeho transportu do nemocnice povolali vrtulník letecké záchranné služby. Hasiči zdravotníkům pomohli při přeložení zraněného muže ze sanitky do vrtulníku. Jednašedesátiletému zraněnému řidiči vozidla MAN hasiči bez použití vyprošťovací techniky pomohli ven z kabiny a spolu se zdravotníky ho naložili do sanitky.

Na obou vozidlech hasiči udělali protipožární opatření a odpojili baterie. Z nákladních aut neunikaly provozní kapaliny. Protože vozidlo MAN převáželo tlakové lahve svařovací soupravy, hasiči je zkontrolovali a zjistili, že souprava nebyla poškozena. Protože z Avie převážející písek se na vozovku na plochu zhruba patnáct krát pět metrů vysypal náklad, hasiči písek částečně odházeli tak, aby policisté mohli obnovit provoz alespoň v jednom jízdním pruhu. K úplnému úklidu vozovky povolali silničáře. Překážející havarovanou Avii hasiči pomocí lana a navijáku odtáhli na krajnici a v 11.41 hodin ukončili zásah.     

Imagepor. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31