main-bg.jpg

Přihlaste se do soutěže Dobrovolní hasiči roku 2013

G___HZS.jpg Už více než měsíc se mohou jednotky a sbory dobrovolných hasičů hlásit do celorepublikové soutěže Dobrovolní hasiči roku 2013. Třetí ročník soutěže zaštítil Brig. gen. Ing. Miloš Svoboda, náměstek generálního ředitele Hasičského záchranného sboru ČR pro prevenci a civilní nouzovou připravenost. Na závěr letošního ročníku si výherci rozdělí minimálně finanční částku 600 tisíc korun, kterou poskytla RWE.

„Jsme velice rádi, že RWE v roli generálního partnera této soutěže může alespoň symbolicky ocenit záslužnou činnost dobrovolných hasičů v celé České republice,“ řekl Jan Valenta, jednatel a CEO RWE Distribuční služby. V předchozích ročnících si vítězné jednotky a sbory rozdělily již více než 1,5 mil. Kč. „Víme, že práce dobrovolných hasičů je velmi různorodá, od spolupráce při profesionálních zásazích až po sportovní práci s mládeží nebo zajišťování kulturních programů v daném městě či obci. Z pohledu energetické společnosti se budeme velmi těšit na příspěvky, které se týkají styčných bodů činností hasičů a naší společnosti,“ dodal Jan Valenta. 

 

Od 2. dubna mohou hasičské sbory a jednotky na internetových stránkách www.dobrovolnihasiciroku.cz vyplnit formuláře s popisem zásahů a uskutečněnými akcemi. Ty musí proběhnout v soutěžním období od 1. července 2012 do 30. června 2013. Hlásit se můžete až do 6. července 2013.

 

Soutěžící v kategorii jednotek i sborů jsou rozděleni na pět soutěžních oblastí. Ze všech přihlášených vybere na základě náročnosti a průběhu celé akce odborná porota finalisty, jejichž seznam zveřejníme nejpozději 12. září 2013 na portálu www.dobrovolnihasiciroku.cz. O vítězích pak rozhodne svým hlasováním veřejnost.

 

Fotosoutěž „Já, hasič“ je doprovodnou akcí určenou jak pro amatérské tak pro profesionální fotografy. Ti mohou zaslat až tři fotografie s hasičskou tematikou.  Ze zaslaných fotografií vybere porota třicet nejlepších a o vítězi rozhodně opět veřejnost svým hlasováním na webu www.dobrovolnihasiciroku.cz. Vítěz si převezme své ocenění stejně jako vítězné hasičské sbory a jednotky na slavnostním vyhlášení v listopadu.

 

„Jsme rádi, že někteří soutěžící nenechávají přihlášení na poslední chvíli a projevují tak zájem o účast v naší soutěži,“ uvedla marketingová manažerka soutěže Jana Rašková. „Nejvíce přihlášených dobrovolných hasičů je zatím ze soutěžní oblasti Jih Moravy. Dokonce jsme obdrželi i první přihlášky do fotosoutěže,“ dodala.

 

Organizátorem celé soutěže je společnost Magnus Regio. Soutěž se koná ve spolupráci s Generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru ČR, Sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska, Moravskou hasičskou jednotou, Českou hasičskou jednotou a jednotlivými krajskými Hasičskými záchrannými sbory.

 

Odborná porota fotosoutěže:

·        Jiří Sláma - Jeho fotografická tvorba spadá hned do několika žánrů, těmi jsou například reportáž, dokument, portrét a akty, krajina, ale i komerční fotografie. S jeho pracemi se mohou diváci setkat na mnohých z jeho výstav.

 

·        Martin Straka - Fotoreportér, který pracoval na plný úvazek například pro týdeník Sedmička, deník Sport, MF DNES&Idnes.cz a publikoval v desítkách zdejších i zahraničních médií. Mimo jiné získal ocenění Zlaté oko pro nejlepší českou fotografii v motoristickém sportu 2007 nebo Zvláštní cenu města Katovice v polsko-českém klání Slezská novinářská fotografie.

 

·        Attila Racek – Fotoreportér, který pracuje jak na vlastních fotografických projektech, tak ve spolupráci s Brněnským deníkem. V roce 2012 uspěl v soutěži Brněnský sport v objektivu, kde byl oceněn i mimořádnou cenou poroty.

Vyhlašovatelem a organizátorem soutěže je společnost Magnus Regio s.r.o.

Generálním partnerem soutěže je společnost RWE.

Hlavním mediálním partnerem soutěže je dvouměsíčník Moravské hospodářství. Dalšími mediálními partnery jsou hasičský portál Požáry.cz, hasičská televize Hasici150.tv a Hasičské noviny.

Dále bude soutěž Dobrovolní hasiči roku 2013 podpořena Českou televizí, která ji bude prezentovat v rámci svého zpravodajství, publicistiky a pořadu Dobré ráno.

 

 

V čem soutěží jednotky sborů dobrovolných hasičů

Jednotky sborů dobrovolných hasičů se mohou do soutěže přihlásit s jakýmkoli zásahem. Nemusí se jednat vyloženě o hrdinské činy při požáru nebo dopravní havárii. Může jít také o řešení mimořádných událostí, poskytnutí jiné technické pomoci či preventivní zásah, kterým odvrátili hrozící nebezpečí (ekologická havárie, odchyt zvířat atd.).

 

V čem soutěží sbory dobrovolných hasičů

Sbory dobrovolných hasičů v obci podnikají rozmanité akce. Od soutěžících víme, že neorganizují jen plesy, zábavy, dětské dny či divadelní představení, ale věnují se i práci s mládeží, pořádají soutěže v požárním sportu a věnují se také preventivní činnosti.

 

 

 

 

 

Kontakt pro média:

 

Bc. Jana Rašková                                                       Bc. Irena Varaďová

tel.: +420 542 425 232, mob.: +420 725 893 273      mob.: +420 774 112 139

e-mail: j.raskova@magnusregio_cz                               e-mail: i.varadova@magnusregio_cz

 

 

 

(i.varadova@magnusregio_cz)

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 TOOB-16 (Kurzy)
8. 11. 2019, 00:08 - 19. 11. 2019, 15:00
9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30