main-bg.jpg

Při zásahu u požáru sazí hasiči našli trhavinu

K požáru sazí v komíně dnes ráno hasiči vyjížděli do Vyškova-Rychtářova. Při likvidaci požáru zasahovaly dvě jednotky hasičů. 

Hlášení o požáru hasiči přijali v 7.09 hodin, k zásahu vyjeli profesionální a dobrovolní hasiči z Vyškova. Ve starším rodinném domě hořelo uvnitř komína a v okolí dvířek v místnosti v prvním patře. Požár vznikl v komíně, který majitel využíval i jako udírnu, a oheň se rozšířil také na zařízení místnosti a strop mezi prvním patrem a půdou.

Požár hasiči pomocí dvou vodních proudů dostali v 7.49 hodin pod kontrolu. Okolí požářiště hasiči kontrolovali termokamerou, při vyhledávání skrytých ohnisek hoření rozebírali část stropní konstrukce. Po ochlazení komína a uvolnění vrstvy sazí požár zlikvidovali v 9.53 hodin. Z místnosti vynesli také část zařízení zasaženého požárem. Způsobenou škodu vyšetřovatel HZS JmK podle předběžného odhadu vyčíslil na 10 tisíc korun.

Při průzkumu okolí požářiště hasiči na půdě a v dalších prostorách domu našli větší množství trhavin. Nález munice, která byla zčásti v ohořelých obalech, hasiči ohlásili policistům a k prozkoumání objektu byl povolán policejní pyrotechnik. V domě hasiči našli také plastové obaly s neznámou chemikálií. Při podrobnějším průzkumu vyšlo najevo, že obaly obsahovaly prach syntetické pryskyřice – inertní neškodné látky k demineralizaci vody. V 10.37 hodin hasiči prostor předali policistům a ukončili zásah. Krátce před 13. hodinou do domu v Rychtářově vyjel tým chemiků z laboratoře HZS JmK v Tišnově. Zásah chemiků si vyžádali policisté k posouzení nálezu  dalších chemikálií.

 

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje 

Nainstalujte si aktuální verzi přehrávače Flash prosím.
Get Adobe Flash player

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31