main-bg.jpg

Při srážce na přejezdu vykolejil vlak

Pět lidí bylo dnes zraněno při srážce osobního vlaku a nákladního auta na přejezdu u Velkých Pavlovic na Břeclavsku. 

Vozidla se střetla na přejezdu č. P 7140. Nákladní auto Iveco náraz odhodil mimo kolejiště, osobní vlak na trati Hodonín – Zaječí, který tvořil jeden motorový vagon a jelo v něm 20 lidí,  po střetu vykolejil. Při nehodě byli zraněni řidič nákladního auta i strojvedoucí, a tři cestující ve vlaku. Při nárazu bylo zničeno signalizační zařízení přejezdu.

Hlášení o nehodě hasiči na tísňové lince převzali v 7.43 hodin, na místo vyjela jednotka HZS Jihomoravského kraje ze stanice v Hustopečích, a jednotka hasičů Správy železniční dopravní cesty. Při jejich příjezdu byli všichni účastníci nehody mimo vozidla. Místní firma zajistila nakladač, který vykolejený vlak stabilizoval a zabránil jeho převrácení.

Hasiči z jednotky HZS JmK se soustředili na pomoc zdravotníkům při ošetřování zraněných. Obě vozidla zajistili proti případnému vzniku požáru, a zachycovali drobný úkap oleje. Vozidlo Iveco v nákladním prostoru převáželo nádrž s chemikálií. Přepravní kontejner ale nebyl poškozen a převážená chemikálie podle dokumentace nepatřila mezi nebezpečné látky.

Likvidaci následků nehody pak zajistili hasiči Správy železniční dopravní cesty. K vyproštění nákladního auta i vlaku povolali automobilový jeřáb a speciální jeřáb k vyprošťování železničních vagonů. Krátce před 12. hodinou se vykolejený vlak podařilo vyprostit z prostoru mimo trati a postavit ho zpátky na koleje.

Provoz na železničním přejezdu byl celé dopoledne omezen a policisté dopravu usměrňovali kyvadlově.   

 

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského krajeKalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28