main-bg.jpg

Při srážce na přejezdu byli zraněni čtyři lidé

Rodina se dvěma dětmi byla dnes zraněna při nehodě auta s vlakem na železničním přejezdu v Hodějicích na Vyškovsku.

Nehoda se stala na železničním přejezdu P 7912, který je na 26. kilometru trati z Bučovic do Slavkova. Osobní vlak na přejezdu srazil vozidlo Volkswagen Sharan. Auto vlak odhodil několik metrů mimo kolejiště a vozidlo po nárazu skončilo v křoví u drážního tělesa převrácené na střeše.Vlak zastavil po cca 50 metrech.

Nehoda byla hasičům ohlášena v 11.14 hodin, na místě zasahovaly čtyři jednotky, z toho tři jednotky HZS JmK ze stanic ve Slavkově, Bučovicích a Vyškově a dále jednotka hasičů Správy železniční dopravní cesty. Při příjezdu jednotek byly obě děti, 9letý chlapec a tříletá dívka i jejich 29letá matka mimo vozidlo v péči zdravotníků.

Ve zdemolovaném autě zůstal za nohy zaklíněn vážně zraněný 30letý řidič. Hasiči muže za asistence zdravotníků náročně vyprošťovali 30 minut. K záchraně řidiče museli pomocí hydraulického nářadí nejdříve odstřihnout a odstranit pravé sedačky, pak pomocí rozpínacích tyčí vytáhnout oboje levé boční dveře, které náraz vtlačil do kabiny, a uvolnit palubní desku a volant. K transportu zraněného řidiče do nemocnice přiletěl vrtulník letecké záchranné služby. Hasiči zdravotníkům pomohli muže do stroje ona nosítkách odnést  a naložit. Spolujezdkyni a obě děti do nemocnice odvezly sanitky. Ve vlaku nebyl zraněn nikdo.

Na vozidle hasiči udělali protipožární opatření. Cestujícím z vlaku hasiči pomohli vystoupit a přejít do přistaveného náhradního autobusu. V 15.45 hodin jednotka hasičů ze stanice ve Vyškově pomocí automobilového jeřábu z drážního tělesa na sousední komunikaci vyprostila vrak auta. Vozidlo hasiči pomohli naložit k odtahu.

Po dobu vyprošťování řidiče a šetření nehody bylo nutné zastavit provoz na obou kolejích železniční trati. Zhruba ve 12.30 hodin byl obnoven provoz na jedné koleji.

 

Image

 

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31