main-bg.jpg

Při sněžení havarovala auta a padaly stromy

Hasiči v kraji dnes do 14 hodin vyjížděli k osmi dopravním nehodám a téměř dvacetkrát k vyvráceným stromům a nebezpečným sněhovým převisům.

Při nehodách na zasněžených vozovkách hasiči zasahovali hlavně na Brněnsku. Na silnice u Zastávky a Lomnice vyjeli k vyproštění uvízlých autobusů. Při zásahu u Lomnice ze sněhu vyprostili také zapadlé vozidlo štábu ČT. U obce Skryje vyprošťovali auto, které sjelo ze silnice a hrozil jeho pád do potoka. Další zapadlé auto překážející provozu vyprostili u Zastávky. Jedinou nehodu se zraněním hasiči zaznamenali na 27. kilometru silnice č. 396 u Branišovic, kde havarovala vozidla Škoda 120 a Favorit a tahač Man s návěsem. V kabině škodovky 120 zůstal zraněný zaklíněný řidič. Hasiči ho hydraulickým nářadím vyprostili a předali zdravotníkům. Po vyšetření nehody hasiči vozidla odstranili mimo vozovku, silnici uklidili od střepů a úlomků, únik provozních kapalin nebyl zjištěn.

V Brně hasiči vyjížděli do Brožíkovy ulice v sídlišti Lesná k dopravní nehodě popelářského vozidla, které na zledovatělé vozovce dostalo smyk a poškodilo zaparkované auto. Na extrémně kluzké vozovce ve svahu mělo drobnou kolizi také zásahové vozidlo hasičů. Popelářské vozidlo se podařilo vyprostil pomocí automobilového jeřábu.

K vyproštění havarovaného sypacího vozidla silničářů hasiči vyjížděli do Pražské ulice v Letovicích na Blanensku.   

Na sedmi místech Blanenska hasiči uvolňovali silnice od vyvrácených stromů a větví. Stromy spadlé pod tíhou mokrého sněhu pořezali a odstranili z vozovek v blízkosti Kunštátu, Senetářova, Žďárné, Velkých Opatovic, Letovic a Kunčiny Vsi.

Na devíti místech kraje hasiči se střech škol a dalších veřejných budov odstraňovali nebezpečné sněhové převisy a ledové rampouchy. V Brně převisy likvidovali na střeše základní školy v Zeiberlichově ulici v Soběšicích, gymnázia v Táborské ulici, právnické fakulty Masarykovy univerzity ve Veveří ulici a na ochozu Staré radnice v Radnické ulici, na Brněnsku na střeše školy v Rosicích.

Další nebezpečné kusy sněhu a ledu hasiči likvidovali na střechách v ulici 21. dubna ve Valticích na Břeclavsku, gymnázia v Komenského ulici ve Vyškově-Předměstí a ZŠ ve Školní ulici v Moravském Krumlově na Znojemsku.   por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30