main-bg.jpg

Při požáru v tunelu uhořel člověk

  Dosud neznámý člověk dnes ráno uhořel v autě při dopravní nehodě a následujícím požáru v Husovickém tunelu městského okruhu v Brně.

Nehodu s hořícími auty operačnímu středisku HZS ohlásil v 5.39 hodin dispečer velínu obsluhy tunelu. Na místo vyjely dvě jednotky profesionálních hasičů ze stanic v Lidické a Bauerově ulici.  Vozidla Peugeot 307 a Ford Sierra se čelně srazila zhruba 150 metrů od ústí tunelu ve směru z města na Svitavy. Podle poznatků HZS jedno z aut do tunelu zřejmě vjelo v protisměru.

Při příjezdu hasičů byla obě vozidla v plamenech. Hasiči spolu s policisty uzavřeli tunel ve směru na Svitavy. Proti plamenům hasiči zasahující v dýchacích přístrojích nasadili dva vodní proudy s hasební pěnou. K intenzitě a šíření požáru přispěl i výbuch palivové nádrže fordu. Protože z auta začalo po svažující se vozovce tunelu vytékat hořící palivo, hasiči proudem s těžkou hasební pěnou bránili průniku hořící kapaliny do kanalizace. Požár se podařilo lokalizovat v 5.58 hodin, oba vozy pak hasiči dohasili a ochladili v 6.28 hodin. Hustý dým účinně odvětrala ventilace tunelu.

Ve vraku Fordu Sierra hasiči na místě řidiče našli ohořelé torzo lidského těla. Totožnost uhořelého člověka zatím nebyla zjištěna. Protože ve vozidle Peugeot 307 nikdo nebyl, bylo nutné ve spolupráci s policisty a pracovníky Brněnských komunikací uzavřít i druhou polovinu tunelu ve směru ze Svitav do Brna a hasiči podrobně prohledali obě části objektu i okolí. Rozsáhlé pátrání v tunelu i ve členitém zalesněném a křovinatém terénu v okolí tunelu bylo neúspěšné a řidiče a případně další cestující z vozu Peugeot se nepodařilo najít. Provoz v tunelu ve směru ze Svitav do města byl obnoven v 6.42 hodin. Ve směru z Brna na Svitavy zůstal tunel uzavřen po dobu šetření nehody až do dopoledních hodin.

Vozidla začala hořet v důsledku nárazu při dopravní nehodě. Požár obě vozidla téměř  zničil, škodu na ojetých autech vyšetřovatel předběžně odhadl na 50 tisíc korun.   

Image

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30