main-bg.jpg

Při požáru v podkroví byli zranění tři lidé

Čtyřiapadesátiletá žena byla dnes vážně zraněna při požáru v podkroví rodinného domu v Modřicích na Brněnsku.

Žena při příchodu do domu v Hybešově ulici zjistila, že z podkroví, kde měl být její syn, vychází hustý kouř. Zavolala proto hasiče a s pomocí souseda se před příjezdem požárních jednotek snažila syna hledat. V silně zakouřeném podkroví se však nadýchala toxických zplodin hoření a hasiči ženu našli bez známek života. Zdravotníci ji po oživovacích pokusech na místě v bezvědomí převezli do nemocnice. Do nemocnice zdravotníci k ošetření po nadýchání toxickými zplodinami hoření převezli také 32letého souseda majitelky domu a další 28letou ženu, která oběma pomáhala při prohledávání podkroví.

Hasičům byl požár ohlášen v 16.17 hodin, k jeho likvidaci krajské operační a informační středisko HZS vyslalo čtyři jednotky hasičů - profesionální hasiče se stanic v Židlochovicích a v Bauerově a Lidické ulici v Brně a dobrovolnou jednotku z Brna-Chrlic.

Hasiči zasahující v dýchací technice majitelku domu našli v jedné ze dvou místností silně zakouřeného podkroví a ženu předali do péče zdravotníků. Další dva zranění ani pohřešovaný syn majitelky v domě nebyli. Při průzkumu zjistili, že kouř vychází z hořícího zařízení druhého pokoje. Po odpojení plynu a elektřiny požár pomocí dvou vysokotlakých proudů dostali pod kontrolu v 16.49 hodin a za další hodinu zlikvidovali. K odvětrání zakouřených místností a chodby v podkroví nasadili přetlakovou ventilaci. Okolí požářiště zkontrolovali termokamerou. Jeden ze zasahujících hasičů - člen posttraumatického intervenčního týmu ze stanice v Bauerově ulici poskytl psychologickou pomoc synovi zraněné ženy, který se po odjezdu sanitek se zraněnými vrátil domů a utrpěl šok.

Příčina vzniku požáru je v šetření. Oheň poškodil postel a další zařízení pokoje na ploše zhruba tři krát tři metry. Škodu vyšetřovatel HZS předběžně odhadl na 50 tisíc korun. Hodnotu majetku uchráněného zásahem hasičů vyčíslil na milion korun.   

Imagepor. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31