main-bg.jpg

Při požáru v Bratčicích vznikla škoda v řádech miliónů korun

bratcice2 Hasiči likvidovali požár hospodářských stavení. Hrozilo, že se plameny rozšíří i na další budovy včetně zbrojnice dobrovolných hasičů. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu.

V Bratčicích dnes dopoledne zasahovali hasiči u požáru dvou hospodářských budov ve dvoře za rodinným domem. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Proti plamenům nasadili pět vodních proudů. Požár dostali pod kontrolu přibližně za půl hodiny. Rozebírání konstrukcí a dohašování lokálních ohnisek jim trvalo více jak tři hodiny. Při zásahu našli propan-butanovou láhev, kterou museli ochladit. Budovy prověřil přivolaný statik, aby zhodnotil stav objektů.

Celkem bylo na místě 13 jednotek hasičů včetně automobilového žebříku a protiplynového automobilu se zásobou náhradních dýchacích přístrojů. Před polednem odeslal velitel zásahu některé jednotky zpět na základny. Po poledni dorazili na místo další hasiči na střídání, aby vyklidili zasažené objekty. Zásah byl přerušen v patnáct hodin. Do zítřejšího rána požářiště hlídají místní dobrovolní hasiči.

Oheň zničil dvě hospodářská stavení a v nich uskladněný materiál. Předběžná škoda byla vyčíslena majitelem na tři a půl miliónu korun. Hasiči zabránili rozšíření požáru na sousední zbrojnici jednotky dobrovolných hasičů obce a na další objekty. V pátek, až požářiště vychladne, nastoupí na místo vyšetřovatelé, kteří budou zjišťovat příčinu požáru. U události se nikdo nezranil.

 

Jan Dvořák, HZS Jihomoravského kraje             

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31