main-bg.jpg

Při požáru domu zemřela žena

Sedmašedesátiletá žena dnes v noci zemřela při požáru rodinného domu v obci Jevišovka na Břeclavsku. Požár likvidovaly čtyři jednotky hasičů. 

Hlášení o požáru hasiči na tísňové lince převzali v 1.23 hodin. Krajské operační a informační středisko HZS JmK k zásahu vyslalo profesionální jednotky ze stanic v Hrušovanech nad Jevišovkou a Mikulova a dobrovolné jednotky z Drnholce a Březí.

Při jejich příjezdu byl dům o půdorysu zhruba 10 krát 7 metrů celý v plamenech ve třetí ze čtyř fází hoření. I když hasiči měli informaci, že uvnitř může být obyvatelka domu, do objektu s hořícím přízemím, prohořelými a bortícími se stropy a střechou v plamenech nebylo možné se dostat. Proti plamenům hasiči zasahující kvůli hustému kouři v dýchacích přístrojích nasadili šest vodních proudů. Kromě hašení domu bránili rozšíření požáru na hospodářskou část stavení a na sousední dům. K doplňování cisteren hasiči zřídili dvě čerpací stanoviště vody u místních hydrantů.

Požár se podařilo dostat pod kontrolu v 1.53 hodin. Likvidaci ohně po rozebrání konstrukcí a dohašení lokálních ohnisek hoření hasiči ukončili v 6.11 hodin. Po sražení plamenů a odvětrání hustého kouře hasiči během zásahu v jedné z místností pod vrstvou sutin našli obyvatelku domu.

Obytnou část domu požár zničil, rozšíření ohně na hospodářskou část a sousední stavení se hasičům podařilo zabránit. Škoda na starším přízemním domě odpojeném od elektřiny zatím nebyla vyčíslena. Příčinu vzniku požáru spolu se specialisty Policie ČR zjišťuje vyšetřovatel HZS JmK. K prohledání požářiště byl přizván také policejní psovod se psem cvičeným na vyhledávání stop po hořlavinách. Experti na požářišti také odebrali vzorky k laboratorní expertíze.

 

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského krajeKalendář akcí

< 2020 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31