main-bg.jpg

Při požáru domu zemřela jeho obyvatelka

Sedmačtyřicetiletá žena dnes odpoledne zemřela při požáru v rodinném domě v Rohatci na Hodonínsku. 

Hustý dým vycházející z domu ve Strážnické ulici v Rohatci zpozoroval a v 16.20 hodin ohlásil hasičům soused. Na místo vyjelo pět jednotek – profesionální ze stanic v Hodoníně a Veselí nad Moravou, a dobrovolné jednotky z Rohatce, Strážnice a Petrova. Jednotka z Veselí zůstala v záloze a nezasahovala.

Při příjezdu hasičů hořelo v jedné z místností, oheň se chodbou šířil do dalších prostor a celý dům o půdorysu zhruba osm krát deset metrů byl silně zakouřený. Protože uvnitř podle hlášení měla být obyvatelka domu, hasiči zasahující v dýchacích přístrojích se kromě hašení soustředili na hledání pohřešované ženy. K průzkumu používali i termokameru. Sedmačtyřicetiletou ženu hasiči našli bez známek života v hořící místnosti. Jednaosmdesátiletého majitele stavení, který byl při příjezdu hasičů venku, zdravotníci pro podezření na nadýchání zplodinami hoření převezli do nemocnice.

Proti plamenům hasiči namířili tři vodní proudy. Oheň se podařilo dostat pod kontrolu v 16.47 hodin, k odvětrávání kouře při dohašování hasiči nasadili přetlakový ventilátor. Zařízení místnosti o rozměru zhruba čtyři krát pět metrů a přilehlé chodby oheň zničil, žár a zplodiny hoření zasáhly i další prostory domu. Příčinu vzniku požáru ve spolupráci s policisty zjišťuje  vyšetřovatel HZS JmK. Škodu na starším přízemním domě podle předběžného odhadu vyčíslil na 400 tisíc korun.

 

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského krajeKalendář akcí

< 2020 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29