main-bg.jpg

Při požáru domu hasiči evakuovali 16 lidí

Šestnáct lidí obyvatel domu v brněnské Příční ulici dnes v noci hasiči evakuovali při likvidaci požáru dvou místností ve čtvrtém patře.

Požár hasičům ve 2.56 hodin ohlásil muž z protějšího domu, který si všiml plamenů a kouře. Na místo vyjely dvě jednotky profesionálních hasičů ze stanic v Lidické a Bauerově ulici. Oheň zachvátil dvě prázdné, neobývané místnosti přístavku ve čtvrtém patře pavlačového domu a rozšířil se i na střechu přístavku. Průzkum ukázal, že v místnostech nikdo nebyl, z bytů v patře pod požárem hasiči před hustým kouřem evakuovali 16 lidí. Nikdo z nich nebyl zraněn.

Po vypnutí přívodu el. proudu hasiči požár lokalizovali ve 4.04 hodin, kouř odvětrávali přetlakovou ventilací. Po rozebírání konstrukce zasažené střechy a dohašování lokálních ohnisek oheň zlikvidovali ve 4.25 hodin. Pomocí termokamery zkontrolovali také okolí požářiště.

Na místě po 9. hodině zasahovali ještě jednou, protože ve střeše přístavku začalo znovu doutnat skryté ohnisko. Doutnající trám konstrukce střechy rozřezali pomocí motorové pily a okolí trámu na ploše zhruba dva krát tři metry znovu prolili vodou.

Požár zasáhl obě místnosti a střechu přístavku, který původně sloužil zřejmě jako prádelna nebo sušárna, rychlým zásahem se hasičům podařilo zabránit rozšíření ohně na hlavní střechu domu. Protože místnosti nebyly obydlené a uvnitř kromě jedné starší postele a odložených věcí nebylo žádné zařízení, vyšetřovatel HZS stanovil škodu jen na stavební části a vyčíslil ji na 50 tisíc korun. Příčinou vzniku požáru ve volně přístupném přístavku byla zřejmě nedbalost při kouření nebo manipulaci s otevřeným ohněm, vyšetřovatel nevyloučil ani úmyslné zapálení.


por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31