main-bg.jpg

Při požáru chaty byl zraněn její obyvatel

Osmadvacetiletý muž byl dnes zraněn při požáru rekreační chaty u Bohuslavic u Kyjova v okrese Hodonín.

Muž v chatě spal a probudil ho až žár a praskot plamenů. I když stačil z chaty uniknout, přivolaní zdravotníci ho do nemocnice převezli s popáleninami v obličeji a s podezřením na nadýchání toxickými zplodinami hoření.

Požár byl hasičům ohlášen ve 3.15 hodin, na místo vyrazily čtyři jednotky - profesionální ze stanice v Kyjově a dobrovolné jednotky z Kyjova, Svatobořic a Vracova. K přístupu k požářišti jim bránil kopcovitý terén, takže hasiči museli zastavit zhruba 100 metrů před chatou a k ohni natáhnout hadice. Při jejich příjezdu byla celá dvoupodlažní dřevěná chata o rozměrech zhruba pět krát pět metrů v plamenech a v objektu se bortily stropy konstrukce.

Hasiči proti plamenům nasadili dva vodní proudy. Hasit museli opatrně, protože nad chatou byly dráty el. vedení. Oheň se hasičům podařilo dostat pod kontrolu ve 4.15 hodin a po rozebrání konstrukcí a dohašení lokálních ohnisek hoření zlikvidovat v 5.47 hodin. Z chaty během zásahu vynesli desetikilogramovou propanbutanovou láhev, kterou žár nepoškodil a výbuch proto nehrozil.

Starší dvoupodlažní chatu požár i přes zásah hasičů zničil, škodu vyšetřovatel HZS JmK předběžně vyčíslil na 50 tisíc korun. Příčina vzniku požáru je v šetření, dosud zjištěné poznatky nasvědčují, že oheň mohl vypuknout po nedbalosti uživatele chaty při obsluze topidla na pevná paliva, nebo kvůli poškozenému komínu.    por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30