main-bg.jpg

Při požáru bytu se zranili dva lidé

K požáru bytu ve Zbýšově na Brněnsku vyslalo operační středisko šest jednotek hasičů.

Hasičům byla událost ohlášena krátce před sedmou hodinou ráno. K zásahu vyjely jednotky HZS JMK ze stanic Rosice, Ivančice, Lidická a Líšeň se speciálním vozem k doplnění dýchací techniky a také jednotky SDH ze Zbýšova a Zastávky.

První jednotky dorazily na místo během několika minut. Hasiči zjistili, že hoří jeden byt v přízemí bytového domu. Plameny šlehaly z okna. Většina obyvatel domu byla při příjezdu hasičů mimo budovu.

Velitel zásahu nasadil proti plamenům dva vodní proudy a jeden vysokotlaký proud. Požár poranil obyvatele zasaženého bytu. Muž byl popálený, žena měla zraněnou nohu. Hasiči jim poskytli předlékařskou pomoc a po příjezdu záchranné služby je předali posádce ZZS.

Hasiči oknem zachránili z přízemního bytu také staršího muže a jeho psa. Ve speciálním protiplynovém voze ze stanice Líšeň poskytli obyvatelům domu tepelný komfort a občerstvení.

V 7,21 hodin dostali zasahující hasiči plameny pod kontrolu. Prozkoumali patro nad požárem a pro vytlačení kouře z chodeb a místností nasadili přetlakový ventilátor. Během zásahu přerušili přívody vody, plynu a elektrické energie do domu.

Pomocí termokamery hledali hasiči skrytá ohniska požáru a dohašovali poslední místa. V 8,58 požár zcela zlikvidovali.

Požár zcela zničil bytovou jednotku a poškodil i byt o poschodí výše. Jeho uživatelé proto pomocí starosty obce sehnali přechodné náhradní ubytování.

Škoda byla odhadnuta na 300 000 korun. Příčinu požáru zkoumá vyšetřovatel HZS JMK ve spolupráci s Policií ČR.

por. Mgr. Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JMK

FOTOALBUM

 

Nainstalujte si aktuální verzi přehrávače Flash prosím.
Get Adobe Flash player

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31