main-bg.jpg

Při požáru bytu byli zraněni dva mladí lidé

Dva mladí lidé byli dnes odpoledne zraněni při požáru v podkrovním bytě v Obřanské ulici v Brně-Maloměřicích.

Na kouř vycházející z bytu nad přízemní restaurací upozornili hosté lokálu a také muž z protějšího domu, který zahlédl plameny šlehající ze střešního okna. Hasiči hlášení o požáru na tísňovou linku přijali v 17.41 hodin, na místo vyjely jednotky profesionálních hasičů ze stanic v Lidické ulici a v ulici Tuřanka a dobrovolná jednotka z městské části Obřany.

V silně zakouřeném bytě hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích. V místnosti o rozměrech pět krát čtyři metry, v níž nikdo nebyl, oheň zasáhl část postele, oblečení a dvě sousední skříňky. Hasiči oheň pomocí vysokotlakého proudu dostali pod kontrolu v 17.54 hodin a za dalších šest minut uhasili. K odvětrání kouře nasadili přetlakový ventilátor. Při průzkumu bytu však v koupelně našli mladou dvojici - 30letého muže vážně popáleného na většině povrchu těla, a jeho o pět let mladší přítelkyni v šoku. Hasiči oběma zavolali zdravotníky a poskytli jim předlékařskou pomoc. Zdravotníci muže po ošetření na místě ve vážném stavu převezli do nemocnice, pro podezření na nadýchání zplodin hoření k vyšetření převezli také mladou ženu. Příbuzným obou zraněných poskytli psychologickou pomoc členové posttraumatického týmu HZS a také přivolaný psycholog HZS JmK.

Protože během zásahu hasiči v bytě našli chemikálie, povolali také policisty a výjezdní skupinu chemiků z laboratoře školícího střediska HZS JmK v Tišnově. Chemici v bytě odebrali vzorky k laboratornímu rozboru.

V místnosti o rozměrech pět krát čtyři metry oheň zasáhl oblečení, část postele a dvou okolních skříněk. Obyvatel bytu se podle dostupných poznatků požár zřejmě snažil hasit dvou ručních hasicích přístrojů. Žárem se patrně rozbilo střešní okno, tah vzduchu způsobil náhlé vzplanutí všech hořlavých materiálů v bezprostřední blízkosti a plameny, které vyšlehly až na střechu, zřejmě muže těžce popálily.

Příčinu vzniku požáru budou zítra na požářišti zjišťovat specialisté HZS JmK a Policie ČR. Škodu způsobenou požárem vyšetřovatel HZS předběžně odhadl na 10 tisíc korun.      por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31