main-bg.jpg

Při pádu motorového rogala zemřel pilot

Šestapadesátiletý muž dnes nepřežil pád motorového rogala na pole u obce Syrovice na Brněnsku.

Stroj se zřítil u zemědělského areálu na okraji obce. Ve dvoumístném rogalu byl při nehodě muž sám. Hlášení o nehodě hasiči na tísňové lince přijali v 8.05 hodin, na místo vyjela jednotka ze stanice v Židlochovicích, z brněnského letiště v Tuřanech do Syrovic odstartoval vrtulník Policie ČR s hasiči – leteckými záchranáři na palubě. Osádka vrtulníku zůstala v záloze a nezasahovala.

I když se stroj zřítil do bahnitého terénu, hasičům se podařilo dojet do bezprostřední blízkosti nehody. Muž, který byl částečně mimo rogalo a částečně pod ním zaklíněn za nohu, nejevil známky života. Hasiči muži okamžitě poskytli předlékařskou pomoc a pomocí masáže srdce a podpůrného dýchání kyslíkovým přístrojem se ho snažili oživit. V resuscitaci zraněného pokračovali zdravotníci, kteří na místo přivolali i vrtulník letecké záchranné služby. Lékař ZZS ale konstatoval, že pilot rogala nehodu nepřežil. Jeho tělo hasiči pomocí hydraulických nůžek vyprostili.

Zřícené rogalo hasiči zabezpečili proti případnému vzniku požáru a odpojili baterii. Únik provozních kapalin nebyl zjištěn. Okolí události ohraničili zabezpečovací páskou. Příčinu nehody zjišťují policisté, na místo byli povoláni experti Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod.

Po vyšetření a zadokumentování nehody hasiči havarované rogalo vyprostili z pole a převezli do nedalekého hangáru v obci.

 

Image

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

 

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31