main-bg.jpg

Při nehodě u Blanska bylo zraněno pět lidí

Pět lidí bylo dnes odpoledne zraněno při dopravní nehodě dvou osobních vozidel na silnici z Blanska do Brna.

V zatáčce u odbočky do obce Olomučany se střetla vozidla Seat Toledo a Škoda Fabia. V obou vozidlech zůstali zaklínění zranění lidé. Nehoda byla hasičům ohlášena ve 14.07 hodin, na místo vyjela jednotka ze stanice v Blansku. Kromě hasičů u nehody zasahovaly tři sanitky ZZS a policisté.

Ve vozidle Škoda Fabia, které po srážce skončilo převrácené na pravý bok, byli při příjezdu hasičů 32letý řidič a 32letá žena. Zatímco muž utrpěl šok a hasiči mu jen pomohli z auta, ženu z deformovaného vozidla dostávali po vyříznutí předního skla. Zraněné spolujezdkyni nasadili krční fixační límec a předali ji do péče zdravotníků.

Ve vozidle Seat Toledo byli zraněni tři lidé. Patnáctiletý chlapec se z auta dostal sám, 53letého řidiče hasiči dostali do bezpečí pomocí rozpínací tyče, kterou uvolnili vzpříčené boční dveře. K záchraně 46leté ženy na zadním sedadle museli hydraulickým nářadím odstřihnout pravé zadní dveře a boční sloupek karoserie. Zdravotníkům také hasiči pomáhali při ošetřování zraněných a nakládání k odvozu do nemocnice.

Na obou vozidlech hasiči udělali opatření proti vzniku případného požáru a odpojili baterie. Sorbetem na vozovce zasypali a zlikvidovali drobný únik provozních kapalin. Po vyšetření nehody pomohli při uvolnění komunikace a úklidu střepů a úlomků částí aut. Havarovaná vozidla zablokovala část frekventované silnice, policisté dopravu řídili kyvadlově.    por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31