main-bg.jpg

Při nehodě na Znojemsku zemřeli dva řidiči

U Znojma dnes cvičily složky Integrovaného záchranného systému. Na silnici I/38 v úseku mezi obcí Olbramkostel a křižovatkou na obce Kravsko a Žerůtky havaroval kolem desáté dopoledne autobus, nákladní vůz a osobák.

Operační středisko vyslalo na místo jednotku ze Znojma a Hrušovan nad Jevišovkou a také jednotku dobrovolných hasičů z Jevišovic a Suchohrdel. Z Brna vzlétl vrtulník Policie ČR s posádkou leteckých záchranářů, kteří disponují vybavením pro zásah u dopravních nehod.

Hasiči měli za úkol zajistit místo nehody a třídit a vyprostit zraněné lidi z havarovaných vozidel. Velitel zásahu se musel vypořádat s organizací místa nehody a velkým množstvím zraněných lidí. Bylo nutné vytvořit týlový prostor pro práci posádek Zdravotnické záchranné služby a umožnit rychlý transport zraněných do nemocnic. Do zdravotnických zařízení odvezla záchranná služba celkem 37 zraněných.

Mrtvé řidiče autobusu a nákladního auta vystříhávali hasiči po zadokumentování nehody Policií ČR. Její vrtulník také hledal dva cestující, kteří od nehody odešli směrem k nejbližší vesnici. Do akce se zapojil i psycholog HZS a další psychologičtí pracovníci.

Celkem cvičilo na 170 lidí napříč různými složkami IZS od hasičů, Policie, ZZS a Letecké záchranné služby přes Správu a údržbu silnic a oblastní Charitu Znojmo.

Podobně rozsáhlé cvičení IZS  u dopravní nehody zažili hasiči naposledy v srpnu 2009 na dálničním přivaděči v Brně.

Cvičení přihlíželi rozhodčí jejichž úkolem je nyní vyhodnotit jeho průběh a upozornit na zjištěné nedostatky, které je potřeba odstranit.  

por. Mgr. Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JMK

FOTOGALERIE

 

Nainstalujte si aktuální verzi přehrávače Flash prosím.
Get Adobe Flash playerKalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31