main-bg.jpg

Při nehodě na přejezdu byl zraněn řidič auta

Jednačtyřicetiletý řidič osobního vozidla byl dnes zraněn při srážce s vlakem na přejezdu u Hodějic na Vyškovsku.

Nehodu hasičům v 10.10 hodin ohlásili zdravotníci. Krajské operační a informační středisko HZS na místo vyslalo tři jednotky hasičů - jednotky HZS Jihomoravského kraje ze stanic ve Slavkově a v Bučovicích, a jednotku hasičů Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) z Brna.

Nehoda se stala na 27,5 kilometru trati č. 340 mezi obcemi Hodějice a Křižanovice na Vyškovsku. Na nechráněném železničním přejezdu vjelo osobní vozidlo Opel Astra Combi ve chvíli, kdy po trati projížděl spěšný vlak č. 1724 z Vlárského průsmyku do Brna. Motorový vůz narazil do levé části auta a vozidlo odhodil zhruba dvacet metrů dopředu, auto dopadlo několik metrů od kolejiště. Při nárazu byla poškozena také přední část motorového vozu vlakové soupravy.

Pří příjezdu hasičů byl 41letý zraněný řidič auta mimo vozidlo. Ve vlaku nikdo zraněn nebyl. Hasiči pomohli zdravotníkům při ošetřování řidiče a nakládání do sanitky. Muže zdravotníci převezli na trauma centrum do Fakultní nemocnice v Brně-Bohunicích.

Po zajištění místa nehody hasiči na zdemolovaném vozidle Opel Astra Combi udělali protipožární opatření a sorbentem zasypali uniklé provozní kapaliny. Krátce před 11. hodinou jednotky HZS ze stanic ve Slavkově a v Bučovicích ukončily zásah a místo nehody předali jednotce hasičů Správy železniční dopravní cesty. Hasiči jednotky SŽDC z přední části motorového vozu pomocí rozbrušovací pily odstranili část karoserie auta, která se při nárazu utrhla a zaklínila na vlaku. Na motorovém vozu vlakové soupravy také provizorně opravili utržené vzduchové hadice tak, aby bylo možné nepojízdnou soupravu odtáhnout z místa nehody. Po 13. hodině hasiči SŽDC ukončili zásah a odjeli na základnu.    

Imagepor. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31