main-bg.jpg

Při nehodě byli zraněni rodiče i malé děti

Čtyři lidé byli dnes v noci zraněni při čelní srážce osobního auta a kamionu v Žabovřeské ulici v Brně-Pisárkách.

Nehoda kamionu Volvo a vozidla Hyunday Santa Fe byla hasičům ohlášena 35 minut po půlnoci, na místo vyjely tři jednotky ze stanic v Bauerově, Točné a Lidické ulici. Ve vozidle Hyunday s maďarskou registrační značkou byli zraněni 45letý řidič, jeho manželka i dvě děti ve věku do tří let. Ze zdemolovaného auta je hasiči museli vyprostit pomocí páčidel a hydraulických nůžek i rozpěrného válce. K přístupu ke zraněným bylo nutné odstranit všechny čtyři bočné dveře. Ve vozidle hasiči nenašli dětské sedačky.

Do péče přivolaných zdravotníkům se hasičům nejdříve podařilo předat obě malé děti a pak jejich matku. K vyproštění zaklíněného řidiče museli rozpěrným válcem museli zvednout zdeformovanou palubní desku a volant. Všechny čtyři pasažéry zdravotníci převezli do nemocnice. Osmadvacetiletý řidič tahače Volvo s návěsem zraněn nebyl.

Image


Na vozidle hasiči udělali protipožární opatření a odpojili baterii. Sorbentem na vozovce zasypali unikající provozní kapaliny. K úklidu silně znečistěné vozovky a velkého množství střepů a úlomků přivolali silničáře. Po dobu odstraňování následků nehody byla Žabovřeská ulice nejprve zcela uzavřena, po vyproštění zraněných byla doprava řízena kyvadlově.   por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30