main-bg.jpg

Při nehodě byla vážně zraněna mladá žena

Pětadvacetiletá řidička osobního auta byla dnes vážně zraněna při nehodě u obce Lužice na Hodonínsku.

Řidička vozidla Peugeot 206 na silnici II. třídy z Lužice do Dolních Bojanovic podle dostupných informací při výjezdu z levotočivé zatáčky zřejmě částí vozu sjela do příkopu a při návratu na vozovku v protisměru narazila do vozidla Opel Meriva. Peugeot po střetu skončil v příkopu na opačné straně silnice. Mladá žena i 54letý řidič vozidla Opel byli při nehodě zraněni.

Hasiči hlášení o nehodě převzali v 7.52 hodin, na místo vyjela profesionální jednotka ze stanice v Hodoníně. Při jejím příjezdu byli oba účastníci nehody mimo vozidla v péči osádky převozové sanitky ZZS, která projížděla okolo. Hasiči pomáhali zejména při resuscitaci vážně zraněné řidičky vozidla Peugeot. V oživování mladé ženy pokračovali také zdravotníci z další sanitky ZZS. Po její stabilizaci řidičku i zraněného šoféra vozidla Opel převezli do nemocnice.

Obě havarovaná vozidla hasiči zabezpečili proti případnému vzniku požáru a odpojili baterie. Pěti kilogramy sorbentu zasypali a zlikvidovali skvrnu unikajících provozních kapalin. Po vyšetření a zadokumentování nehody policisty pak hasiči v rámci likvidačních prací auta pomohli naložit k odtahu a uklidili vozovku. Silnice z Lužice do Dolních Bojanovic byla po dobu šetření a odstraňování následků nehody na více než dvě hodiny uzavřena a policisté dopravu odkláněli.

 

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31