main-bg.jpg

Při nehodách zemřeli dva řidiči

Dva řidiči dnes ráno zemřeli při dopravních nehodách v Adamově na Blanensku a u Nosislavi na Brněnsku.

K první nehodě hasiči ze stanice v Blansku vyjížděli krátce před 7. hodinou do Nádražní ulice v Adamově. Na rovném úseku vozovku se střetla vozidla Jeep Grand Cherokee a Škoda 120. Ve zdemolované škodovce přes okamžitou pomoc zdravotníků zemřel 76letý řidič. Muže z vraku vozidla hasiči pomocí hydraulické techniky vyprostili, lékař ale konstatoval jeho úmrtí. Ve vozidle Jeep, v němž cestovali tři lidé, nebyl nikdo zraněn.

Image

Hasiči místo nehody zajistili proti případnému vzniku požáru a sorbentem zasypali uniklé provozní kapaliny z obou vozidel. Vozidla také po vyšetření a zadokumentování nehody pomohli naložit k odtahu a postarali se o úklid vozovky.

K další tragické nehodě hasiči ze stanic v Židlochovicích a v Lidické ulici v Brně v 8.46 hodin vyjížděli na komunikaci z Židlochovic do Nosislavi. Tam se střetl tahač Tatra s návěsem s malotraktorem, který náraz odhodil do příkopu a svahu u silnice. Při nehodě zemřel 54letý řidič malotraktoru. Řidič tahače zraněn nebyl. Z proražené palivové nádrže tahače na stometrový úsek vozovky vyteklo zhruba 200 litrů nafty. Z návěsu tahače se na vozovku vysypaly také betonové obrubníky a části zámkové dlažby.

Hasiči zajistili místo nehody, udělali protipožární opatření a do příjezdu policistů kyvadlově usměrňovali dopravu. Uniklou naftu zasypali sorbentem. Protože část nafty vytekla také do půdy v blízkosti řeky Svratky, velitel zásahu k nehodě zavolal i pracovníky odboru životního prostředí Městského úřadu v Židlochovicích. Ti rozhodli, že k odtěžení a k ekologické likvidaci kontaminované zeminy bude povolána sanační firma.

Image

 

Po vyšetření a zadokumentování nehody hasiči pomocí automobilního jeřábu havarovaný malotraktor vyprostili ze svahu a pomohli naložit k odtahu. Postarali se také o úklid vozovky od rozsypaného nákladu a sorbentu nasáklého naftou. Kvůli vyšetřování nehody a odstraňování jejích následků byl na silnici z Židlochovic do Nosislavi na téměř pět hodin provoz omezen do jednoho jízdního pruhu.

 

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30