main-bg.jpg

Při cvičném požáru bylo evakuováno 17 lidí

Zásah k likvidaci požáru ve fakultní nemocnici v Brně-Bohunicích byl námětem dnešního taktického cvičení hasičů.

Požár podle modelové situace vypukl ve strojovně vzduchotechniky ve čtvrtém nadzemním podlaží výškové budovy nemocnice. Kouř se šířil do prostor kliniky úrazové chirurgie v pátém nadzemním podlaží a zdravotníci ještě před příjezdem hasičů zahájili jeho evakuaci. Z kliniky bylo evakuováno celkem 17 figurantů, kteří představovali pacienty schopné chůze i nemocné upoutané na lůžko. Figuranty zdravotníci evakuačními výtahy dostali do druhého podlaží a odtud do spojovacího průchodu k sousednímu univerzitnímu kampusu.

Krajské operační a informační středisko HZS vzhledem k velkému rozsahu události vyhlásilo třetí stupeň požárního poplachu. Na místo postupně vyjelo 13 jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů z Brna a okolí, celkem v nemocnici zasahovalo přes 70 hasičů.

K likvidaci požáru hasiči zasahující v dýchací technice nasadili sedm vodních proudů, dva z nich z 52metrového automobilového žebříku. Protože při evakuaci jeden z pacientů ztratil orientaci, hasiči ho při průzkumu vypátrali a předali do péče zdravotníků. Při zásahu se podle modelové situace zranil jeden z hasičů, který se propadl do instalační šachty. Hasiči svého kolegu zachránili a předali do péče zdravotníků. Ke zraněnému přijel také psycholog HZS JmK. Ke koordinaci záchranných a likvidačních prací byl zřízen štáb velitele zásahu, který spolupracoval také s krizovým štábem nemocnice.

Imagepor. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31