main-bg.jpg

Převrácený kamion zablokoval dálniční přivaděč

Dálniční přivaděč v Bítešské ulici v Brně-Novém Lískovci dnes zablokovala nehoda kamionu s nákladem dřeva.

Polský kamion MAN s nákladem kmenů havaroval v zatáčce přivaděče. Kamion s nákladem kmenů se v zatáčce převrátil na levý bok. Řidič byl zraněn na ruce. Při havárii se z kamionu vysypal náklad mimo vozovku. Nehoda byla hasičům ohlášena v 5.28 hodin, na místo vyjely jednotky ze stanic v Bauerově a Točné ulici, u nehody zasahovaly i další složky IZS - Policie ČR a Zdravotnická záchranná služba.

Při příjezdu hasičů byl řidič mimo kabinu vozidla. Hasiči mu poskytli předlékařskou pomoc a předali ho do péče přivolaných zdravotníků. Na kamionu udělali protipožární opatření a sorbentem na vozovce zasypávali únik zhruba 30 litrů oleje. Přivaděč byl uzavřen. Protože při havárii byl poškozen sloup veřejného osvětlení, hasiči k jeho opravě zavolali pracovníky údržby. Policisté zajistili přivolání náhradního kamionu k přeložení vysypaného nákladu dřeva a asistenční služby s mechanismy k vyproštění vozidla. Po očistění vozovky od unikajícího oleje se krátce před 6. hodinou otevřít provoz v jednom jízdním pruhu. Kvůli vyprošťování havarované soupravy bylo nutné před 8. hodinou přivaděč na několik minut opět zcela uzavřít. Od 7.53 hodin mohla auta přivaděčem znovu projíždět v jednom jízdním pruhu.

Po přeložení nákladu pracovníci vyprošťovací firmy kamion v 7.49 hodin postavili zpátky na kola a zahájili jeho odtah. V 8.15 hodin se podařilo havarovaný kamion dostat mimo přivaděč a hasiči ukončili zásah.  

Imagepor. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30