main-bg.jpg

Převrácené auto strhlo el. vedení

K závažné dopravní nehodě hasiči dnes v noci vyjížděli do Husovy ulice v Brně. V převráceném autě byli zraněni tři lidé.

Vozidlo Mercedes vyjelo z vozovky, převrátilo se na levý bok a skončilo zaklíněné mezi sloupem veřejného osvětlení. V autě byli zraněni 42letý řidič a jeho 27letá spolujezdkyně i 25letý spolujezdec. Náraz byl tak silný, že strhl i dráty el. vedení. Z auta vytékaly provozní kapaliny.

Nehoda byla hasičům ohlášena ve 3.35 hodin, na místě zasahovala jednotka ze stanice v Lidické ulici. Před jejím příjezdu již zdravotníci z auta vyprostili jednoho člověka, další dva z vozidla vyprostili hasiči spolu s policisty. Zdravotníci zraněné převezli do nemocnice. Na autě hasiči udělali protipožární opatření, odpojili baterii a vysokotlakým proudem ochladili motorový prostor vozu. Dvaceti kilogramy sorbentu na vozovce zasypali vytékající provozní kapaliny. K poškozenému el. vedení zavolali pracovníky rozvodných závodů a veřejného osvětlení. Po odpojení vodičů od el. proudu hasiči spadlé dráty pomocí dvou dílů nastavovacího žebříku provizorně připevnili ke sloupu veřejného osvětlení.

Po vyšetření a zadokumentování nehody policisty hasiči převrácené a zaklíněné auto pomocí lana a navijáku vyprostili a pomohli naložit k odtahu. K úklidu vozovky zavolali pracovníky městských komunikací.Hasiči dnes zasahovali také u nehody na železničním přejezdu v Mutěnicích na Hodonínsku, kde se střetl vlak s dodávkovým vozidlem. Jeden člověk byl zraněn. Nehoda byla ohlášena v 6.09 hodin, na místo vyjela jednotka hasičů ze stanice v Hodoníně a břeclavská jednotka hasičů Správy železniční dopravní cesty. Zraněný byl při příjezdu hasičů v péči zdravotníků.

Hasiči udělali na vozidle protipožární opatření a odpojili baterii. Po vyšetření nehody dodávku pomocí lana a navijáku vyprostili.

Na Sídliště osvobození ve Vyškově-Dědicích hasiči vyjížděli k odstranění následků nehody dvou vozidel. Při nehodě, ohlášené v 6.39 hodin, havarovala vozidla Opel Corsa a Alfa Romeo, jeden člověk byl zraněn. Hasiči udělali na autech protipožární opatření, odpojili baterie a sorbentem zasypali uniklé provozní kapaliny. Auta odstranili mimo vozovku a povrch komunikace uklidili.

Bez zranění se obešla nehoda tří vozidel na silnici u obce Telnice na Brněnsku. Jednotka hasičů ze stanice v Židlochovicích k ní vyjížděla krátce po půl desáté dopoledne. Hasiči udělali na autech protipožární opatření, odpojili baterie, sorbentem zlikvidovali skvrnu vytékajících provozních kapalin a auta odtáhli mimo komunikaci.   por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30