main-bg.jpg

Přehled akcí

V této sekci naleznete přehled plánovaných i uskutečněných akcí a setkání.

1 2 3 4 5 6 10 20 30 40 50   Následující   ››

Pietní uctění památky obětí tragické události

sirena_rotacni.jpg K uctění památky obětí v souvislosti s tragickou událostí v ostravské fakultní nemocnici se zítra, 17. prosince 2019 ve 12:00 hodin, rozezvučí více než 8 000 sirén v celé České republice. 

 

Ve Znojmě stojí nová lezecká stěna

logo HZS Hasiči-lezci potřebují pro svůj výcvik vhodné podmínky a prostory. Je proto potřeba poděkovat městu Znojmo, které finančně zajistilo výstavbu lezecké stěny v areálu hasičské stanice Znojmo. Dokončenou výcvikovou plochu za téměř 400 tisíc korun si přišel prohlédnout starosta města pan Jan Grois. Nová lezecká stěna bude sloužit především hasičům-lezcům z územního odboru Znojmo, ale může být využita během výcviku lezců z dalších částí kraje, případně jiných složek IZS.

 

Ve Znojmě se odehrálo charitativní představení

IMG_9674 Ve středu se v Městském divadle Znojmo uskutečnilo charitativní představení Divadelního souboru Rotunda. Výtěžek v hodnotě 53 400 korun putuje Nadaci policistů a hasičů. 

 

Zapojte se do fotosoutěže „Hasiči ve fotografii minulosti a současnosti“

Plakát_fotosoutěž.png Ministerstvo vnitra - generální ředitelství HZS ČR vyhlašuje foto soutěž u příležitosti 20. výročí vzniku Hasičského záchranného sboru České republiky.  „Více než 100 000 zásahů ročně, běžná i speciální technika nebo sami hasiči. To vše může být zachyceno na fotografii vypovídající o práci hasičů, jak v minulosti, tak dnes.“

 

Generální ředitel udělil hasičům medaile

PA310080 U příležitosti výročí Dne vzniku samostatného československého státu, ocenil Hasičský záchranný sbor České republiky medailemi a plaketami své příslušníky a osobnosti, které se dlouhodobě zasazují o vynikající spolupráci s Hasičským záchranným sborem ČR, a podílí se tak na zajištění bezpečnosti občanů České republiky.

 

V Žebětíně trénovaly jednotky záchranu osob

IMG_4630 V úterý podvečer se v Žebětíně na ulici Ostrovačická uskutečnilo prověřovací cvičení zaměřené na záchranu osob ze studny. Na místo vyslalo operační středisko jednotku HZS z brněnské stanice Přehrada, lezecké družstvo ze stanice Brno-Lidická a místní jednotku SDH z Žebětína.

 

Jihomoravští hasiči patřili na mistrovství světa k nejrychlejším

E46C8C92-5367-48A9-A0A0-5EDDDDF74CA1 Jihomoravští hasiči se ve dnech 21. – 26. října 2019 zúčastnili Mistrovství světa ve Firefighter Combat Challenge (FCC) v Montgomery (Alabama, USA). FCC je právem považováno za jednu z nejtěžších hasičských sportovních disciplín. Závodníci soutěží v kompletním zásahovém obleku včetně aktivního dýchacího přístroje.

 

Pro dobrovolné hasiče jsme připravili zajímavý výcvik

jištění Hasičský záchranný sbor JmK připravil zajímavé výcviky v Zařízení Tišnov tentokrát pro 11 jednotek SDH měst a obcí z územního odboru Vyškov

 

Dobročinný turnaj složek IZS v pétanque

1 Příslušníci Krajského operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje již počtvrté v řadě uspořádali dobročinný turnaj složek integrovaného záchranného systému v pétanque.

 

Výstupy projektů programu IS IZS již čtyři roky pomáhají hasičům

iop 30. 9. 2019 - Na konci roku 2015 byl u Hasičského záchranného sboru České republiky do ostrého provozu uveden nový informační systém operačního řízení Národní informační systém integrovaného záchranného systému a informační systémy krajských operačních a informačních středisek hasičských záchranných sborů krajů.

 

Přebor HZS ČR ve volejbale

mBnLXZcg HZS Jihomoravského kraje ve spolupráci se Sportovním klubem Hasiči Brno-venkov, MV-Generálním ředitelstvím HZS ČR a Volejbalovým klubem Královo pole Brno připravil přebor HZS ČR ve volejbale.

 

Zveme vás na sportovní klání

HZS Jihomoravského kraje ve spolupráci se Sportovním klubem Hasiči Brno-venkov, MV-Generálním ředitelstvím HZS ČR a Volejbalovým klubem Královo pole Brno pořádá přebor HZS ČR ve volejbalu.

 

Hasiči nacvičovali dekontaminaci osob a techniky

IMG_0362 Na odstavném parkovišti a dalších plochách poblíž Automotodromu Brno se dnes uskutečnil celodenní výcvik jednotek požární ochrany zaměřený na dekontaminaci osob a techniky. Cílem výcviku bylo ověřit vhodnost lokality k zajištění těchto činností v případě havárie na jaderném zařízení Dukovany. Zástupci složek IZS se rovněž seznámili s využitou technikou a průběhem specifických činností.

 

Ministr vnitra ocenil nejlepší resortní sportovce

Pic_2019-10-15_183111 Včera večer v Kongresovém sále České národní banky přijali ocenění nejlepší sportovci Ministerstva vnitra. Nechyběli mezi nimi ani příslušníci Hasičského záchranného sboru ČR.

 
1 2 3 4 5 6 10 20 30 40 50   Následující   ››

Kalendář akcí

< 2020 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31