main-bg.jpg

Před kouřem z hořícího bytu muselo dům opustit 18 lidí

Dva lidé - strážník Městské policie a roční dítě - byli dnes v noci zraněni při požáru bytu v domě v Krásného ulici v Brně-Židenicích. 

Požár zpozorovali a hasičům ve 3.30 hodin ohlásili sousedé, kteří z jednopokojového bytu v prvním patře čtyřposchoďového domu zaslechli tlumenou ránu a zjistili, že z pootevřeného okna vychází kouř. K zásahu vyjely jednotky ze stanic v Zaoralově a Lidické ulici. Oheň před jejich příjezdem hasila hlídka Městské policie, kteří byla na místě první. Strážníci ze sousedního bytu přelezli na balkon hořícího bytu a vnikli dovnitř. Hořící zařízení pokoje bytu, kde nikdo nebyl, prolili kbelíkem vody. Jeden ze strážníků se při tom nadýchal zplodin hoření a zdravotníci ho převezli do nemocnice. Pro podezření z nadýchání zplodinami hoření zdravotníci do nemocnice převezli i roční dítě z bytu nad požárem. Při samovolné evakuaci i v doprovodu policistů a hasičů dům před hustým kouřem opustilo celkem 18 lidí. Hasiči jim nabídli útočiště ve vytápěných zásahových vozidlech.

Požár v hořícím pokoji hasiči pomocí jednoho vodního proudu dostali ve 3.55 hodin pod kontrolu a po dohašení skrytých ohnisek hoření ve 4.23 hodin zlikvidovali. Po odvětrání zakouřeného domu přetlakovými ventilátory se lidé postupně vraceli do svých bytů.

Příčinu vzniku požáru, který poškodil zařízení pokoje včetně domácí elektroniky i balkonové dveře, zjišťuje vyšetřovatel HZS JmK. K šetření si přizval také policejní specialisty z odboru kriminalistické techniky a expertíz. Způsobenou škodu vyšetřovatel podle předběžného odhadu vyčíslil na 100 tisíc korun.    

 

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského krajeKalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31