main-bg.jpg

Požární ochrana očima dětí

Požární stanice v Lidické ulici v Brně byla dnes dějištěm vyhodnocení soutěže Požární ochrana očima dětí.

Do 34. ročníku tradiční soutěže se v okresním kole pro Brno-město zapojilo přes 500 brněnských předškoláků, žáků a studentů. Jejich výtvarné a literární práce do klání přihlásilo 14 brněnských škol a dvě sdružení dobrovolných hasičů. Ve svých pracích se mladí autoři podle tématického a obsahového zaměření soutěže zaměřovali na vyjádření poznatků o příčinách požárů, příkladů nedbalostního jednání při manipulaci s ohněm a hořlavinami, na nebezpečné hry dětí se zápalnými prostředky, zábavnou pyrotechnikou apod. Ztvárňovali i pomoc hasičů při haváriích, živelných pohromách a ochraně životního prostředí, a také zážitky ze zájmové, sportovní či výchovné činnosti mládeže, nebo letních táborů mladých hasičů se zaměřením na požární tématiku.

Vyhodnocení okresního kola bylo součástí Dnů otevřených dveří ve stanici v Lidické ulici. Vítězové jednotlivých kategorií převzali diplomy i věcné ceny. Tři z nich získali ocenění i v krajském kole soutěže.

V kategorii literárních prací žáků 3. až 5. ročníku ZŠ zvítězila Klára Marečková ze ZŠ Bosonožská, kategorii žáků 6. a 7. tříd vyhrála Kristýna Šmerdová z SDH Jundrov. V kategorii výtvarných prací pro mladší děti do 5 let zvítězil Matěj Cihlář z MŠ Klášterského, který postoupil do krajského kola soutěže a obsadil v ní 2. místo. Mezi staršími dětmi z mateřských škol (od 5 let) zvítězila Aneta Štefanková z MŠ Uzbecká. Na druhém a třetím místě se umístili Veronika Bayerová z MŠ Škrétova a Ondřej Krejčí z MŠ Klášterského. Veronika si v krajském kole vybojovala 1. místo, Ondřej druhé.

V kategorii žáků 1. a 2. ročníku ZŠ zvítězila Adéla Nováková ze ZŠ Bosonožská. Prvenství v kategorii žáků 3. až 5. ročníku ZŠ patří Aleši Piknovi ze ZŠ Elišky Přemyslovny. Mezi žáky 6. a 7. ročníku ZŠ vyhrál Vít Motyčka ze ZŠ nám. Svornosti, nejlepší mezi žáky 8. a 9. ročníku byl Jaroslav Toninger z SDH Chrlice. Speciální ceny pro žáky 1. a 2. ročníku ZŠ patří Ondřeji Kobzovi, Jakubovi Kozumplíkovi, Ondřeji Kyselákovi a Ondřeji Bočkovi ze ZŠ Blažkova. Speciální cena pro žáky 6. a 7. ročníku ZŠ patří Tereze Dvořákové ze ZŠ Labská.

Imagepor. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30