main-bg.jpg

Požár zničil zařízení obývacího pokoje

Obývací pokoj v prvním patře třípodlažního domu s obytným, podkrovím dnes v noci zasáhl požár v Bílého ulici v Brně. 

Požár v obývacím pokoji zpozorovala dcera majitele bytu v prvním patře, kterou v sousední místnosti probudil hukot a praskot ohně. Hlášení o tom, že v pokoji hoří gauč a další zařízení, hasiči na tísňové lince přijali v 1.59 hodin. K zásahu vyjely jednotky ze stanic v Lidické, Bauerově a Zaoralově ulici.

Při příjezdu hasičů bylo všech 10 obyvatel domu venku. Ženu, která se oheň snažila hasit ručním hasícím přístrojem, zdravotníci s popáleninami na rukou a pro podezření na nadýchání zplodinami hoření převezli do nemocnice. Protože žárem popraskala skla, plameny šlehaly i z oken v prvním patře. Hasiči zasahující v dýchacích přístrojích po odpojení el. proudu proti plamenům postupně nasadili čtyři vodní proudy. Požár hasili i z pracovního koše automobilového žebříku. Oheň se podařilo ve 2.37 hodin dostat pod kontrolu, k odvětrávání kouře hasiči nasadili přetlakové ventilátory. Při vyhledávání a skrytých ohnisek hoření termokamerou a jejich dohašování částečně rozebírali konstrukci stropu a střechy. Likvidaci požáru ukončili ve 3.55 hodin.

Obývací pokoj s kuchyňským a jídelním koutem o půdorysu čtyři krát sedm metrů oheň zničil, požár poškodil také strop a část střechy. Příčinu vzniku požáru zjišťuje vyšetřovatel HZS JmK, podle dosud zjištěných poznatků oheň pravděpodobně způsobila technická závada zapnuté nabíječky akumulátoru. Způsobená škoda podle předběžného odhadu zřejmě přesáhne 500 tisíc korun.

 

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje 

Nainstalujte si aktuální verzi přehrávače Flash prosím.
Get Adobe Flash player

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30