main-bg.jpg

Požár zničil sklad starých spotřebičů

Sklad vyřazených chladniček, mikrovlnek a spotřební elektroniky v noci zničil požár v Blansku-Horní Lhotě.

Požár hasičům ve 21.48 hodin ohlásili lidé z okolí, kteří viděli, že ze skladovací haly stoupá hustý černý dým. Protože při příjezdu prvních požárních jednotek byl celý sklad v plamenech, krajské operační a informační středisko HZS vyhlásilo druhý stupeň požárního poplachu. Na místo vyjelo devět jednotek - profesionální jednotka ze stanice v Blansku a dobrovolné jednotky z Rájce, Doubravice nad Svitavou, Žďárné, Lysic, Sloupu, Černé Hory, Petrovic a Bořitova.

Hasiči zasahující v dýchacích přístrojích proti plamenům postupně nasadili čtyři vodní proudy. Po vyčerpání obsahu cisteren vodu doplňovali kyvadlovou dopravou od čerpacího stanoviště u hydrantu na okraji Blanska. Oheň dostali pod kontrolu ve 22.40 hodin a po prolití celého požářiště dohasili ve 23.46 hodin. Konstrukce plechové haly se v žáru zbortila a spadla na hromadu žhnoucích spotřebičů, hasiči proto museli část stěny trhacími háky během hašení odtrhnout. Protože v hale hořely spotřebiče obsahující plasty a do okolí se šířil hustý dým, byli na místo povoláni chemici z laboratoře. Podle výsledků měření koncentrací toxických škodlivin v ovzduší v Blansku a okolí se kouř se zplodinami z hořících plastů do obytných částí města nedostal.  

Lehkou skladovací halu s trubkovou konstrukcí a plechovým opláštěním o půdorysu 10 krát 12 metrů a výšce čtyři metry požár zcela zničil, oheň a žár znehodnotil také spotřebiče určené k recyklaci a likvidaci. Příčinu vzniku požár zjišťuje vyšetřovatel HZS, který celkovou škodu předběžně vyčíslil na 520 tisíc korun.

Imagepor. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31