main-bg.jpg

Požár zničil podkroví a střechu domu

Šest jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů v noci likvidovalo požár střechy domu v obci Bukovina na Blanensku.

Požár byl operačnímu středisku HZS ohlášen ve 2.39 hodin a vzhledem k většímu rozsahu byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Operační středisko na místo vyslalo profesionální jednotky ze stanic v Blansku, Pozořicích a v Lidické ulici v Brně, a dobrovolné jednotky z Bukoviny, Březiny a Jedovnic. Při příjezdu hasičů byla téměř polovina střechy domu v plamenech. Požár, který zřejmě vznikl v podkroví a rozšířil se na střechu, zasáhl plochu zhruba 70 čtverečních metrů. Hasiči proti plamenům nasadili čtyři vodní proudy. K jejich zásobování zřídili kyvadlovou dopravu vody od čerpacího stanoviště u hydrantu v obci.

Požár se podařilo lokalizovat ve 3.45 hodin. Dohašování, při kterém bylo nutné rozebírat konstrukci střechy a podkroví, pokračovalo další více než tři hodiny. Oheň byl zlikvidován krátce po 7. hodině. Ke střežení požářiště na místě zůstala místní jednotka dobrovolných hasičů. Při požáru byli lehce zraněni dva obyvatelé domu. Oba přivolaní zdravotníci ošetřili na místě bez převozu do nemocnice.

Ve dvoupodlažním domě, užívaném jako rekreační chalupa, oheň zničil tři podkrovní místnosti s příslušenstvím a střechu. Přízemí domu částečně promáčela používaná při hašení. Příčina vzniku požáru je dosud v šetření a požářiště dnes zkoumají experti HZS a Policie ČR. Škodu na půdní vestavbě se sádrokartonovou konstrukcí a zničené střeše vyšetřovatel předběžně odhadl na 350 tisíc korun, výše škody však bude teprve upřesněna. 

 

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31