main-bg.jpg

Požár zničil budovu obývanou bezdomovci

Čtyři jednotky hasičů dnes zaměstnal požár staré vyklizené budovy u železniční trati vedle Heršpické ulice v Brně.

Hustý dým vycházející z odlehlého místa svědkové zpozorovali a ohlásili hasičům ve 13.30 hodin. Na místo vyjely jednotky ze stanic v Bauerově a Lidické ulici a jednotka hasičů Správy železniční dopravní cesty.

Kouř vycházel z přízemního zděného objektu vyhledávaného bezdomovci. Při příjezdu hasičů hořely místnosti v polovině objektu o rozměrech 15 krát 40 metrů, požár ale zasáhl celou střechu. Proti plamenům hasiči nasadili čtyři vodní proudy a později i vysokotlaký proud. Účinný zásah komplikovala velká členitost objektu s řadou malých místností a také částečně zborcená střecha s dřevěnou konstrukcí pokrytou plechovou krytinou. I když se požár hasičům podařilo dostat pod kontrolu v 15.27 hodin, k vyhledávání a dohašování skrytých ohnisek hoření museli postupně rozebírat konstrukci polozřícené střechy. Ke strhávání plechové krytiny, žhnoucích trámů a také částí zdí bylu nutné nasadit i kolový nakladač. Objekt hasiči současně kontrolovali termokamerou.

Po rozebrání střechy budovy a dohašení žhnoucích zbytků její konstrukce byl požár prakticky zlikvidován v 19.30 hodin. Ke střežení požářiště a k případnému dohašování doutnajících částí na místě do pozdních nočních hodin zůstala jednotka dobrovolných hasičů z Brna-Bohunic.

Uvnitř zbytků budovy hasiči nikoho nenašli a při požáru nebyl nikdo zraněn. Vyklizený objekt určený k demolici zřejmě nedbalostí při zacházení s otevřeným ohněm zapálili bezdomovci, po nichž hasiči uvnitř našli ohořelé zbytky matrací a dalších věcí. Vzhledem k připravované demolici objektu nebyla vyčíslena žádná škoda.

Imagepor. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30