main-bg.jpg

Požár ve výrobně nábytku způsobil milionové škody

Čtyři jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů dnes likvidovaly požár ve výrobně nábytku v Čeložnicích na Hodonínsku. 

Hustý černý dým vycházející z výrobny nábytku zpozorovali lidé z obce a ohlásili hasičům v 8.21 hodin. Na místo vyrazili profesionální hasiči ze stanice v Kyjově a dobrovolní hasiči z Čeložnic, Kyjova a Svatobořic-Mistřína.

Do uzavřeného objektu museli hasiči vniknout násilím. Celý rozlehlý a členitý prostor byl silně zakouřený a při minimální viditelnosti hasiči nemohli najít známky hoření. Teprve po odvětrání kouře přetlakovou ventilací a otevřenými okny objevili plameny ve stropu v rohu lakovny a u lisu na dřevěné brikety a kotle na jejich spalování. Hasiči proti plamenům nasadili dva vysokotlaké proudy a další vodní C proud. Zásah komplikovalo zborcení části stropu s krytinou z hliníkového plechu a fotovoltaickými články a s několika vrstvami izolace.

Oheň se podařilo dostat pod kontrolu v 9.19 hodin. Z požářiště a jeho okolí hasiči vynášeli a vyváželi barvy, ředidla, uskladněné dřevo a další materiál nezasažený požárem. Požár hasiči zlikvidovali v 11 hodin, další vice než hodinu ale doutnající požářiště ještě kontrolovali kvůli případnému rozhoření.

Při požáru nebyl nikdo zraněn. Oheň zničil střechu lakovny a dalších prostor výrobny nábytku na ploše zhruba 60 čtverečních metrů. Požár a zplodiny hoření zasáhly také vzduchotechniku, lis na dřevěné brikety a další technologii, kotel na dřevěné brikety i uskladněné dřevo. Příčinu vzniku požáru zjišťuje vyšetřovatel HZS JmK. Dosud zjištěné poznatky naznačují, že požár zřejmě způsobila technická závada na elektroinstalaci. Způsobenou škodu vyšetřovatel podle prvotního předběžného odhadu vyčíslil na pět milionů korun.   

 

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského krajeKalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31