main-bg.jpg

Požár ve Skoronicích způsobil škodu za 800 tisíc a tři lidé se zranili

Při nočním požáru rodinného domu na Kyjovsku se zranili tři lidé. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu a na místě zasahovalo deset hasičských jednotek. Předběžná škoda je odhadnuta na 800 tisíc korun.

Patnáct minut před páteční půlnocí vyjížděli hasiči k požáru rodinného domu do Skoronic na Kyjovsku. V domě se měli nacházet lidé. Při našem příjezdu na místo byli všichni obyvatelé již venku. Protože hrozilo, že se požár rozšíří na další budovu, požádal velitel zásahu o další posily. 

O půlnoci operační středisko vyhlásilo druhý stupeň požárního poplachu a na místo vyrazily další jednotky. Všechny tři osoby z domu si převzala záchranná služba do své péče a následně je odvezla do nemocnice.

Pomocí tří vodních proudů jsme šíření požáru zastavili v 0.37hod. Další dvě hodiny jsme vyklízeli materiál a vybavení půdy, pomocí termokamery hledali případná skrytá ohniska požáru. Po třech hodinách od ohlášení události byl požár zcela zlikvidován.

Při požáru zasahovali profesionální hasiči ze stanic Hodonín, Kyjov a Veselí nad Moravou společné s dobrovolnými hasiči z Dubňan, Kyjova, Ratíškovic, Skoronic, Svatobořic-Mistřína, Vracova a Žeravic.


Předběžná škoda byla vyšetřovatelem odhadnuta na osm set tisíc korun. Příčina vzniku požáru je v šetření. Místní dobrovolná jednotka zůstala do ranních hodin k dohledu nad požářištěm.

Jan Dvořák, HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2020 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29